Problem z uruchomieniem komputera

Witam i z góry przepraszam za ewentualne błędy, ale piszę z telefonu.

Mam taki problem. Komputer podczaszy pracy się wyłączył i nie chciał się włączyć. Był dość mocno nagrzany więc go rozkręciłem i wyczyściłem. Niestety teraz nie chce się poprawnie uruchomić. Albo zupełnie się nie bootuje (monitor się nie załącza), albo pojawia się komunikat:

the file is possible corrupt. The file header checksum does not match the computed checksum.

Jeżeli uda się odpalić bios, to w hardware monitor są następujące wartości:

Vcore vintage - 1.26V

3.3V Vintage - 3.38V

5V Voltage - 5.10V

12V Voltage - 11.96V


Temperatura CPU - 53'C

Temperatura M/B - 39'C

Jak się załączy komp, to próbowałem zbootowac starego win xp z innego dysku, ale wtedy pojawia się komunikat na ekranie z biosem - przy próbie uruchomienia ekranu z wyborem sprzętu do bootowania, a nie po wyborze dysku.:

*****warning: system BOOT fail*****

your system maybe Over Clock fail or POST interrupted.

Please enter setup to load default and reboot again

Niestety, po przywróceniu ustawień standardowych nic się nie zmienia.

Kto się orientuje ci może być nie tak?

Jak jeszcze jakieś informacje byłyby potrzebne to dopisze.

  1. podaj dokładną specyfikację konfiguracji

  2. odepnij od płyty głównej wszystko poz CPU (również pamięci i wszelkie podpięte peryferia)

  3. zresetuj BIOS przy pomocy zworki (jeśli masz taką możliwość)

  4. podłącz pamięć i sprawdź czy BIOS prawidłowo zgłosi błędy POST (piski sygnalizujące problem z brakiem pamięci)

  5. podłącz kartę grafiki (i jak wyżej)

1 - dokładna specyfikacja w podpisie - tylko karta graficzna GF 7600GT

2 - po odpięciu wszystkiego 1 długi sygnał + 2 krótkie. Chwila przerwy i dźwięki się powtarzają.

3 - zresetowany.

4 - Mam dwie kości pamięci, obie sprawdzane i na obu prawidłowy sygnał - 1 krótki. Przy dwóch kościach także jeden sygnał.

5 - Po podłączeniu karty grafiki także 1 sygnał. Pojawił się ekran BIOSu z informacją

CMOS checksum error - Default loaded

klik F1 i komp się uruchomił.

OK. PO ponownym złożeniu, komp się uruchomił.

Teraz go wyłączam i podłącze 2 dysk, zobaczymy czy wstanie.

Edit:

Wszystko działa tak jak powinno. Tylko muszę teraz ustawić godzinę, bo mi się zegar zresetował.

Dzięki za pomoc - pomimo, że nie wiem co było przyczyną problemu :roll: :?

Wymień baterię na płycie (5-7zł).