Problem z uruchomieniem komputera

(Konrad21150) #1

Witam, dzisiaj postanowiłem wyczyścić cały komputer i zmienić paste na procesorze. Po złożeniu wszystkiego komputer uruchamia się lecz monitor nic nie widzi. Wyjmowałem już baterie żeby zresetować bios i nic. Wyjmowałem kości ram (2x 2gb ddr3) i dalej nic. Ps. Wcześniej gdy włączałem komputer to wiatraki pracowały szybciej i głośniej przez pierwsze ok 3-5s i włączał się monitor i zwalnianły, teraz cały czas pracują tak szybko i głośno. Kiedyś też miałem ten problem ale to była wina wtyczki od zasilania dysku (była za luźna) rozszerzyłem te ząbki i było dobrze. To że ekran nic nie widzi to to też wina tej wtyczki że dysk nie ma zasilania? I tak podpinałem już monitor pod karte zintegrowaną i też nic.

(igrek) #2

Rozepnij wszystkie wtyczki od zasilacza i wepnij jeszcze raz ( u mnie zawsze pomaga) sprawdź czy procesor i karta graficzna poprawnie siedzą w swoich gniazdach.

(Konrad21150) #3

Karte już wyjmowałem i wkładałem 3 razy to samo z wtyczkami ale sprawdzę ostatni raz ;(

(mrFreeze) #4

Podłączyłeś wszystko zasilanie 12V do procka? Czy płyta ma zintegrowaną grafikę? Czy wymieniając pastę nie upaprałeś nóżek od procka lub gniazda? Może jeszcze raz wyciągnij procek i zobacz czy nic się nie dostało pod niego?

(Konrad21150) #5

Tak wszystko podłączyłem na 100% Tak płyta główna ma zontegrowaną grafikę, już podłączałem pod nią monitor i nic. Nie ma sensu zdejmowania procka bo na 100% nie upaprałem nóżek procka i starannie go umieściłem.

(mrFreeze) #6

Na początek załatw np. od kumpla zasilacz i sprawdź na nim czy komputer się uruchomi.

(Konrad21150) #7

No dobra postaram się załatwić zasilacz. A gdyby problem leżał w tej wtyczce od dysku to monitor nie wykryje komputera?

(mrFreeze) #8

Dobre “monitor nie wykryje komputera” :slight_smile: Jak podejrzewasz uszkodzoną wtyczkę to nie podłączaj jej do dysku. Bez dysku przyjemniej włączy się bios.

(Konrad21150) #9

No u mnie monitor nic nie wyświetla nawet biosu… ;c

(mrFreeze) #10

Wiem. Odpal kompa na minimalnym konfigu czyli płyta główna, procesor (to chyba logiczne) plus zasilacz. Wszystko inne odłącz łącznie z pamięcią i kartą graficzną, dyski itp. Masz speaker w tym kompie jak tak to napisz czy po włączeniu wydaje jakieś dźwięki.

(Konrad21150) #11

Odpaliłem i nic cisza. Chodził tylko wiatrak od procka, jakieś pomysły? Wcześniej też tak było ale poruszałem kablami od dysku wypinałem kości ramu i bateria i po jakimś czasie “zaskakiwał” i później wszystko było dobrze.

(mrFreeze) #12

Musisz podmienić podzespoły i wyeliminować to co padło w kolejności zasilacz, ewentualnie procek lub ram masz dwie kości rozumiem, że na jednej też próbowałeś w każdym banku? no i płyta główna. Jak nie działa za zintegrowanej grafice więc wykluczam kartę graficzną.

(Konrad21150) #13

Oczywiście że sprawdzałem te dwie kości ramu pojedyńczo i w innych gniazdach i nic. A co do płyty głównej to wiatrak od grafy się kręci to samo od procka gdyby padła płyta główna to też by się kręciły?

(Montarowiec) #14

tak.

spróbuje reset biosu, wyjęcie baterii na parę minut

(Konrad21150) #15

Już wyjmowałem baterie na ponad 30 min i nic. Zobaczę jeszcze wszystko po kolei jutro bo dzisiaj mam pechowy dzień ;p

Nie wiem co się stało ale podłączyłem wszystko od nowa wyjąłem bateria na 5min włożyłem.odpaliłem kompa i wszystko działa. Zobaczę czy jutro będzie tak samo i napiszę :wink: