Problem z uruchomieniem komputera

Witam, dzisiaj postanowiłem wyczyścić cały komputer i zmienić paste na procesorze. Po złożeniu wszystkiego komputer uruchamia się lecz monitor nic nie widzi. Wyjmowałem już baterie żeby zresetować bios i nic. Wyjmowałem kości ram (2x 2gb ddr3) i dalej nic. Ps. Wcześniej gdy włączałem komputer to wiatraki pracowały szybciej i głośniej przez pierwsze ok 3-5s i włączał się monitor i zwalnianły, teraz cały czas pracują tak szybko i głośno. Kiedyś też miałem ten problem ale to była wina wtyczki od zasilania dysku (była za luźna) rozszerzyłem te ząbki i było dobrze. To że ekran nic nie widzi to to też wina tej wtyczki że dysk nie ma zasilania? I tak podpinałem już monitor pod karte zintegrowaną i też nic.

Rozepnij wszystkie wtyczki od zasilacza i wepnij jeszcze raz ( u mnie zawsze pomaga) sprawdź czy procesor i karta graficzna poprawnie siedzą w swoich gniazdach.

Karte już wyjmowałem i wkładałem 3 razy to samo z wtyczkami ale sprawdzę ostatni raz ;(

Podłączyłeś wszystko zasilanie 12V do procka? Czy płyta ma zintegrowaną grafikę? Czy wymieniając pastę nie upaprałeś nóżek od procka lub gniazda? Może jeszcze raz wyciągnij procek i zobacz czy nic się nie dostało pod niego?

Tak wszystko podłączyłem na 100% Tak płyta główna ma zontegrowaną grafikę, już podłączałem pod nią monitor i nic. Nie ma sensu zdejmowania procka bo na 100% nie upaprałem nóżek procka i starannie go umieściłem.

Na początek załatw np. od kumpla zasilacz i sprawdź na nim czy komputer się uruchomi.

No dobra postaram się załatwić zasilacz. A gdyby problem leżał w tej wtyczce od dysku to monitor nie wykryje komputera?

Dobre “monitor nie wykryje komputera” :slight_smile: Jak podejrzewasz uszkodzoną wtyczkę to nie podłączaj jej do dysku. Bez dysku przyjemniej włączy się bios.

No u mnie monitor nic nie wyświetla nawet biosu… ;c

Wiem. Odpal kompa na minimalnym konfigu czyli płyta główna, procesor (to chyba logiczne) plus zasilacz. Wszystko inne odłącz łącznie z pamięcią i kartą graficzną, dyski itp. Masz speaker w tym kompie jak tak to napisz czy po włączeniu wydaje jakieś dźwięki.

Odpaliłem i nic cisza. Chodził tylko wiatrak od procka, jakieś pomysły? Wcześniej też tak było ale poruszałem kablami od dysku wypinałem kości ramu i bateria i po jakimś czasie “zaskakiwał” i później wszystko było dobrze.

Musisz podmienić podzespoły i wyeliminować to co padło w kolejności zasilacz, ewentualnie procek lub ram masz dwie kości rozumiem, że na jednej też próbowałeś w każdym banku? no i płyta główna. Jak nie działa za zintegrowanej grafice więc wykluczam kartę graficzną.

Oczywiście że sprawdzałem te dwie kości ramu pojedyńczo i w innych gniazdach i nic. A co do płyty głównej to wiatrak od grafy się kręci to samo od procka gdyby padła płyta główna to też by się kręciły?

tak.

spróbuje reset biosu, wyjęcie baterii na parę minut

Już wyjmowałem baterie na ponad 30 min i nic. Zobaczę jeszcze wszystko po kolei jutro bo dzisiaj mam pechowy dzień ;p

Nie wiem co się stało ale podłączyłem wszystko od nowa wyjąłem bateria na 5min włożyłem.odpaliłem kompa i wszystko działa. Zobaczę czy jutro będzie tak samo i napiszę :wink: