Problem z uruchomieniem komputera

Witam!

Mam następujący problem,otóż gdy uruchamiam komputer nic się nie włącza…zaczyna pracować tylko wiatraczek oraz zapala sie lampka na płycie głownej i po 2 sek. przestaje działać…po prostu NIC!! nie wiem co mam robić,czytałem kilka tematów z tym związanych i myślałem,że uszkodził się zasilacz,ale sprawdzałem u sąsiada i działa…sprawdzałem też wszystkie styki itd. i wszystko jest ok…już nie wiem co robić., może ktoś miał ten problem i może mi pomóc???

Athlon 1,7

GeForce 4 MX 64mb

256 ram

płyta głowna:ECS K7S6A

Serwis,możliwe,że jakiś układ zasilania jest spalony,może nawet procesor jest uszkodzony,sprawdż zasilacz,może podawał nieprawidłowe napięcia i spowodował uszkodzenie czegoś

Skoro zasilacz jest sprawny to najprawdopodobniej wina płyty głównej i bez fachowej pomocy w serwisie raczej sie nie obejdzie

Zresetuj na początek bios baterią lub zworką i zobacz.

Trzeba sprawdzić każdy element na innym kompie innej rady nie ma.

Lub zrób tak:

Sprawdzona karta grafiki,zasilacz,sprawdzony procek,sprawdzony jeden moduł pamięci i monitor - reszta wyjęta i odłączona i ma się komp uruchomić i mają się pojawić komunikaty POST biosu i wywalić brak dysku, systemu.

Jak nic siadła płyta.

Metoda prób i błędów.

No wlasnie sprawdzam części na innym kompie,ale jest problem z ram bo on ma SDRAMy a ja DDRAMy,czy wogole to ma jakies znaczenie? czy przez to może mi się komp nie włączać? a teraz sprawdze jeszcze procka i płyte główną i zobaczymy :smiley: może się uda dzięki za pomoc

zobacz jeszcze te kabelki od dysku, od resetu, od włączania kompa i od diody może któryś wypadł

Sprawdzałem…i wszystko jest ok…prosze jeszcze o odp. na poprzedniego posta…pozdr

DDR jest nowszym typem pamięci od SDRAM jeśli twoja płyta obsługuje DDR to nie jest tego wina jeśli oczywiście pamięć jest sprawna