Problem z uruchomieniem laptopa!

(Trolik135) #1

Witam! Zakupiłem laptopa pod koniec wakacji zrobiłem 'Recovery' i wszystko laptop działał do dzisiaj... Gdy go uruchamiam ładuje się windows 7 wpisuje hasło i gdy pisze już "Zapraszamy!" i kręci się to 'kółeczko' po jakiś paru sekundach zatrzymuje się kółeczko i komputer zero reakcji.Na awaryjnym uruchamiam normalnie ale tak nie da się pracować na komputerze.. Mógłby ktoś powiedzieć jak naprawić ten problem?:confused:

(Krembik) #2

Skoro na awaryjnym działa normalnie skorzystaj z punktu przywracania systemu. Sart/Akcesoria/Narzędzia systemowe/Przywracanie systemu.

(Trolik135) #3

Robię to przywracanie ale niestety system się nie chce i tak uruchomić ;/

(ProTofik) #4

Czy zanim to się zaczęło robić zainstalowałeś jakiś nowy program, uaktualniłeś sterownik itp?

BTW: Wiem że się uruchamia w trybie awaryjnym, ale dla pewności sprawdził bym co raportuje SMART.

(Trolik135) #5

Nie ostatnio żadnych sterowników nie instalowałem ani nie uaktualniałem...

SMART? Mógłbyś dać link?

(Piotrkijak) #6

Smart jest to wbudowane w dysk oprogramowanie, które sprawdza na bieżąco podczas pracy dysku w jakim stanie jest dysk. Z niego właśnie między innymi można się dowiedzieć ile dysk ma remapów, ile ma bad sektorów oczekujących na remap, i jeszcze parę innych informacji, dzięki czemu można się dowiedzieć że dysk pomału umiera i wtedy zyskuje się na tyle czasu żeby skopiować z niego wszystkie cenne dane. Dane ze smartu możesz odczytać np. programem HD Tune w zakładce health i najlepiej jakbyś zrobił screena, bo wtedy łatwiej będzie się połapać co do czego.

(Trolik135) #7

Nie mogę ściągnąć tego programu ponieważ net mi nie działa na trybie awaryjnym próbowałem robić recovery ale nie mogę w biosie ustawić rozruchu z płyty ;/

(Piotrkijak) #8

Uruchom kompa w awaryjnym z obsługą sieci, a będziesz miał neta.

(Trolik135) #9

Pobrałem ten program ale w zakładce health nie ma nic

Edit: Mam wersje 64bit a to na 32 jest i podejrzewam że wina leży przy tym ze nie pokazuje nic..

Edit: Zainstalowałem wersje na 64bity i wyszło to: http://www.uploadhouse.com/viewfile.php ... 183e75173c