Problem z uruchomieniem live-cd w Ubuntu 9.10


(Delick) #1

Zamówiłem za darmo Ubuntu 9.1, mam dwa komputery na których nie chce się uruchomić live cd (nie instalowałem bo najpierw chcę live cd zobaczyć).

Na jednym komputerze jest karta graficzna Ge Force 6800 GS/XT, procesor AMD 1,8 GHz, ram 1gb.

Na drugim jest Ge Force 7600 Gs (która niedawno padła heh, to na tym już nie będę chyba sprawdzał czy zadziała), procesor pentium 4, 1gb RAMu.

Problem jest taki że na tym pierwszym kompie podczas ładowania znika obraz i pojawia się na monitorze (chyba) okienko odświeżania czy coś. Na drugim podobna sytuacja była tylko że zrobił się czarny obraz i nie reaguje. Monitor na obydwu to CRT.


(roobal) #2

Spróbuj uruchomić system na sterowniku vesa, powinien być dostępny po wciśnięciu klawisza F6 zaraz po rozruchu płyty z Ubuntu, tam gdzie wybierasz język.

Pozdrawiam!


#3

delick , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Delick) #4

Nie znalazłem sterowników vesa pod F6. Były tam jakieś inne opcje które było można zaznaczyć. Zaznaczyłem wszystkie, oto efekt końcowy ładowania Ubuntu:

http://zapodaj.net/75ae8e8cbf56.jpg.html

http://zapodaj.net/744cb6f943fb.jpg.html


(nintyfan) #5

Można by prosić o zrzut ekranu z menu GRUB-a? System zazwyczaj się instaluje raz i czeka na wydanie kolejnej wersji. W dodatku, to niekiedy przeprowadza się aktualizację przez sieć. Mam na myśli, że nie każdy musi pamiętać, jakie opcje w GRUB-ie oferuje konkretna wersja Ubuntu, a również z tych dodatkowych opcji korzysta się rzadko.


Ja np. mam obecnie jedynie obraz ISO Ubuntu 10.4.


(roobal) #6

Włóż płytę z Ubuntu, wciśnij jeszcze raz F6 i nic nie wybieraj, wciśnij klawisz Esc , żeby zamknąć menu i na samym dole powinna się pojawić dodatkowa linijka i w niej po spacji dopisz vesa i wciśnij enter.

Pozdrawiam!


(Delick) #7

http://zapodaj.net/2db63dc097d0.jpg.html

http://zapodaj.net/9789fd57b257.jpg.html


(roobal) #8

A czemu nie zrobiłeś jak pisałem?

Albo jeszcze raz wciśnij F6, po prostu masz zamknąć to menu. Dopisz w nowej linii, która się pojawiła - tam gdzie jest takie ...casper initrd... dopisz vesa na samym końcu i wciśnij klawisz enter.

Pozdrawiam!


(Delick) #9

bo kiedy napisałeś wiadomość to ja odpisywałem akurat dla nintyfan.

Zrobiłem tak jak mówiłeś, coś to dało ale dalej nie chce się wczytać do końca.

Moim zdaniem to jest chyba wina płyty (sprawdzałem po kontem błędów i jakiś błąd z odczytem chyba wystąpił), albo wina odtwarzacza, ale raczej nie.

pozostaje mi zamówić nowszą wersję (ściągnąć nie mogę bo za słabe łącze).

Temat można zamknąć, dzięki za poświęcenie czasu.


(roobal) #10

Zajrzyj tutaj http://linux.pl/rozdajemy może będzie akurat ktoś z twojej miejscowości lub okolicy to Ci podrzuci płytki z Linuksem a może i nawet zainstaluje :slight_smile:

Pozdrawiam!


(Delick) #11

Wole z tej stronki :wink: https://shipit.ubuntu.com/

Mam jeszcze pytanko, Desktop edition czyli że dla notebooków??


(roobal) #12

Dla wszystkich komputerów domowych, które nie są serwerami produkcyjnymi :slight_smile:

Pozdrawiam!