Problem z uruchomieniem po wymianie zasilacza i chłodzenia


(Mb Prime) #1

Witam, mam taki problem: po wymianie zasilacza i chłodzenia procesora komputer przestał się włączać. Po wciśnięciu Power chodzą jedynie wszystkie wentylatory - coolera, zasilacza i karty graficznej, diody na płycie głównej świecą, nie ma jednak "piknięcia" i mam tylko sam czarny ekran, nic się nie ładuje itp.

Zmieniłem leciwego Chiefteca 400W na SilentiumPC Deus 500W, natomiast chłodzenie z boxowego intela na SilentiumPC Spartan. Obydwa podzespoły wymieniłem naraz. I od tego momentu mam wspomniany problem. Próbowałem uruchamiać w różnych kombinacjach chłodzenie/zasilacz. Próbowałem inną kartę graficzną, procesor, pamięć (jedna kość/dwie/dwie inne), dyski, restetowałem Bios bateryjką, bez rezultatu.

Podejrzewam niestety płytę główną, dość mocno siłowałem się z nowym chłodzeniem (ciasno, a chciałem zaoszczędzić na czasie, mój błąd) czy bardzo prawdobodobne jest że uległa ona jakoś uszkodzeniu? Po dokładnym obejrzeniu żaden z kondensatorów nie jest wybrzuszony, nie widać mechanicznych uszkodzeń, do tej pory nie było z nią problemów.

Reszta kompa:

płyta: EVGA nForce 650i Ultra, procek intel e2160@2.8ghz, grafika gainward gts 450, dyski WD, pamiątki Kingston

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, albo może potwierdzić moje obawy proszę o pomoc.


(rgabrysiak) #2

Cześć

Wszystkie kable od zasilacza poprawnie podłączyłeś?

Na płycie głównej nie masz żadnych uszkodzonych ścieżek?


(Mb Prime) #3

Nie mam niestety żadnego miernika, wizualnie płyta jest ok, podłączone też jest wszystko jak należy, teraz nawet w konfiguracji identycznej jak przed wymianą nie da rady go odpalić :confused: Co radzicie Panowie?


(Lewanxd) #4

Nie wyjmowałeś procesora? Uruchom komputer na pajączku, może jakieś zwarcie się zrobiło z płytą


(Mb Prime) #5

Na początku wymieniłem jedynie chłodzenie i pastę, potem wyjąłem tego e2160 i sprawdziłem innego procka 775. Na dzisiaj wystarczy mi dłubania, za słabe światło mam zreszta w pokoju :smiley: a jestem raczej nowicjuszem. Jeszcze jakieś pomysły mile widziane, za wszystkie odpowiedzi udzielone do tej pory serdecznie dziękuję.


(MetaX) #6

Jeżeli płyta nie jest uszkodzona to sprawdź jeszcze raz czy poprawnie montujesz procesor (chodzi mi o to, że należy przed włożeniem procesora dać tą wajchę do góry włożyć procesor i dać w dół), możesz jeszcze sprawdzić czy w sockecie nie ma jakiś zanieczyszczeń, np. pasty termoprzewodzącej.


(Mb Prime) #7

Zebrałem się, wyczyściłem i podłączyłem wszytko od zera. Działa. Dzięki wszystkim, socket faktycznie był przybrudzony pastą dość mocno.