Problem z uruchomieniem programów


(Piona93) #1

Witam serdecznie. Mam poważny problem i byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł pomóc. Otóż, mam  laptopa Asus k50in od dwóch lat, do tej pory nie było żadnych problemów. Aż nagle dzisiaj, w pewnym momencie system sam się zrestartował, przy uruchamianiu nastąpiło sprawdzenie spójności danych na dyskach i po uruchomieniu systemu nie mogę włączyć prawie żadnego programu ani pliku, od gier poprzez przeglądarki internetowe po pliki tekstowe itp. Przy próbie uruchamiania czegokolwiek wyskakują różne komunikaty z błędami. Najczęstszym z nim jest:


(Tzdziech) #2

OLEAUT32.dll to plik systemowy.

Prawdopodobnie przy restarcie systemu rozsypał się ten plik, a może i inne. Trzeba będzie tak czy siak przeskanować dysk w poszukiwaniu błędów.

Jednak wpierw spróbuj doprowadzić system do prawidłowego działania.

 

Możesz spróbować dwie metody:

  1. Przywracanie systemu - weź Start->uruchom wpisz rstrui.exe i postępuj zgodnie ze wskazówkami, wybierz ostatni punkt przywracania, ale koniecznie starszy niż data tego restartu.

  2. Wyszukanie pliku w necie i wgranie go.

 

Proponuje wykonać wpierw 1 potem 2 (jeśli 1 nie pomoże).

Potem przeskanuj dysk.

 

No i daj znać czy pomogło.


(mrFreeze) #3

Osobiście podejrzewam albo dysk lub wirusy. Daj screena z HDTune z zakładki Health

 

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe


(Piona93) #4

Niestety nie pomogło :frowning:

Agron, w przypadku pierwszej z Twoich metod wyświetlił się komunikat: “Nie można odnaleźć wybranej kopii zapasowej. Narzędzie Przywracanie systemu szuka punkty przywracania znajdującego się w kopii zapasowej. Wybierz inny punkt przywracania”

Ten sam komunikat występuje dla programu do skanowania dysku oraz przy próbie uruchomienia instalatora programu podesłanego tu przez mrFreeze, więc jestem niestety bezradny


(mrFreeze) #5

http://www.programosy.pl/download/pobierz,crystaldiskinfo-portable,2.html

 

Uda Ci się rozpakować mam nadzieję że tak. Odpal i daj screena.