Problem z uruchomieniem Suse :(

Witam, dawno mnie tu juz nie bylo na tym forum :slight_smile: ale juz do rzeczy :wink: problem jest nastepujacy:

Mam zainstalowanego Xp’ka i Suse 10. Wczesniej mialem ekran startowy od susła gdize wybieralo sie czy Linux czy Windows ma sie uruchomic, w momencie zaprzestania korzystania z Linuxa wylaczylem ten ekran ze od razu uruchamia sie Windek. Raz mialem awarie windowsa i dzialalem na Linuxie tylko nie mam zielonego pojecia jak go właczylem (bez tego ekranu gdzie sie wybiera).

chodzi dokladnie o to jak wlaczyc w tym momencie LInuxa ? Ew. Jak przywrocic ten ekran wyboru Systemu.

Płyty z linuxem nie posiadam :frowning:

Było dziesiątki razy. W zależności od ego czy używałeś lilo czy gruba, wpisz w forumową szukajkę lub Google lilo/grub+odzyskiwanie , a odpowiedź znajdziesz w kilka minut.

a tak na szybko to wrzucasz płytę instalacyjną, wybierasz naprawę zaawansowaną i zaznaczasz ponowną instalację gruba :slight_smile:

Jeżeli Grub nie jest usunięty to uruchom komp w trybie awaryjnym i tam będzie wybór systemów. Jak odpalisz suse to jako root otwórz plik /boot/grub/menu.lst i tam w linijce "timeout zmień z zera na np. 5. Ekran z wyborem systemów powinien się wyswietlać przez 5 sekund.