Problem z uruchomieniem systemu jak rowniez reinstalka XP

Witam! Mam problem z laptopem. Jak jeszcze wszystko chodzilo, mam na mysli system, to byly juz oznaki ze cos jest nie tak, podejrzewam ze jakis wirus badz syf, komp zamulal, wzrastalo strasznie zuzycie procesora itp. do momentu, az w ogole nie chcial odpalic. Gdy wlaczam teraz kompa wyskakuje mi ekran, na ktorym widnieja komendy, aby ‘‘awaryjnie otworzyc system’’ ‘‘awarajnie z obsluga sieci’’ ‘‘z wiersza polecen’’ ‘‘ostatnia dobra konfiguracja’’ pewnie ten ekran z tymi komendami jest wam wszystkim dobrze znany. Cokolwiek wybiore z tych komend, w jakikolwiek sposob urochomie kompa, system sie nie zaladuje:(:(wyskoczy na sekunde niebieski ekran i komp na nowo sie wlacza:(:frowning: ale problem jest jeszcze inny:(:frowning: Postanowilem zrobic reinstalke systemu, wszedlem do biosu i zwyczajnie chcialem ustawic by odpalas sie z plyty a nie z dysku, bo chce zainstalowac system i ku mojemu zdziwieniu nie moge tego zaznaczyc,zmienic. Na nizej zalaczonym zdjeciu przedstawiam jak to wyglada. Tego ‘’+’’ ktory jest przy ‘‘hard drive’’ nie moge w zaden sposob zmienic na CD-ROM/DVD Drive, by moc uruchomic kompa z plyty:(:frowning: Dlaczego tak sie dzieje?? Nie wiem juz co z tym zrobic :(:frowning: Z gory dziekuje nawet za najmniejsza pomoc. Pozdrawiam

b5153b107c9431f2m.jpg

bambusik , witaj :slight_smile:

chodzi o czarny ekran, który oznajmia, ze system nie mógł zostać poprawnie uruchomiony czy coś podobnego?

wciśnij klawisz Pause/Break kiedy pojawia się bluescreen. Napisz nazwę błędu (wielkie litery z odstępami zaznaczonymi _), kod błędu zaczynający się od STOP i plik, jeśli jest takowy.

Tak chodzi mi dokladnie o ten ekran ktory to oznajmia co wspomniales:). Co do sprawy drugiej, ten niebiseki ekran co doslownie na niespelna sekunde sie pojawia nie zatrrzymuje sie jak wciskam pause/break:(:(Nie wiem juz co robic :frowning:

bambusik , dlatego też musisz odpowiednio utrafić w moment, kiedy się BSOD pojawia, aby go zatrzymać Pause/Break.

Próbowałeś uruchomić ostatnią dobrą konfiguracje??

PS. Dziewczyną jestem :slight_smile:

Cos Zrąbane pewnie dysk

No probuje i bez skutku, chyba juz 10 raz probuje:( dysk?? a jak to sprawdzic?? Zastanawia mnie czemu nie moge ustawic by z cdr-rom komp startowal by zainstalowac system:(:(:frowning:

Daj go do serwisu. niech sprawdzają.Moze biosa aktualizuj

Tak tylko probelm jest ze jestem obecnie w Szwecji:(:frowning: kurcze czy nie ma jakiejs innej diagnozy??

Bootowanie ustawiasz w BIOSie czy wciskając F12 bodajze??

Olciu jasniej troche :slight_smile: jakie bootowanie?? I dokladnie kiedy mam wcisnac to F12 jak juz wejde w BIOS czy podczas wlaczania kompa?? Po BIOSA wlaczam podczas uruchamiania klawiszem F2

Może niepoprawnie starasz się zmienić bootowanie.

Strzałką przejdź na CD-ROM/DVD Drive i wciśnij F5 lub F6.

bambusik , chodzi mi o bootowanie, czyli rozruch systemu. Wejdź do BIOS-u, potem wejdź w Advanced BIOS Features, potem zaznacz First Boot Device i naciskaj Page Up lub Page Down, dopóki nie będzie CD-ROM. Zapisz zmiany i włóż płytę z systemem.

…robie przeciez tak:(:frowning: taka wiedze jeszcze posiadam. Niestety w zaden sposob nie mozna zmienic tam na cd-rom stad tez wyslalem wam zdjecie tego. Nie mozna zmienic by ten ‘’+’’ zaznaczajacy co jest przy ‘‘hard drive’’ byl przy ‘‘cd-rom’’ Pozdrawiam

Nie możliwe, że się nie da, zobacz dokładnie, którymi przyciskami trzeba sterować.

No a jeśli to nie pomoże to możesz spróbować przywrócić fabryczny stan BIOSu.

No naprawde sie nie da:(:(:frowning: na wszelkie sposoby probowalem :(:(:frowning: a jak przywrocic ten stan BIOS-u??hm…

tutaj masz szczegółowy opis, wybierz najłatwiejszy dla siebie,

viewtopic.php?f=7&t=267235

ale to będzie chyba najłatwiejsze:

Z poziomu BIOSU mam tylko opcje “Load Setup Defoults” nadmienial ze to laptop.

No to to wybierz

No wlasnie wybralem i bez zmian, na nic to nie wplynelo:( to chyba bledne kolo:( naprawde nikt nie wie co to jest ze tak sie dzieje:(

będziemy wiedzieć, ale skoro nie masz dostępu do systemu to i nie ustawisz pewnych ustawień tak, żeby bluescreen został na ekranie, a co za tym idzie, nie dowiemy się, czego on właściwie dotyczy. Chyba, że odpalisz jakąś dystrybucję Linuksa jako LiveCD i będziesz mógł odnaleźć pliki zrzutu pamięci fizycznej (tak to się chyba nazywa) i ewentualnie je tu podasz, ale niestety nie możesz też ustawić bootowania na CD…