Problem z uruchomieniem usługi Zapora systemu Windows

(blondkarol) #1

Witam,

Mam problem z włączeniem Zapory programu McAfee Total Protection, ponieważ, nie da się uruchomić zapory windowsowej:

Usługa McAfee Personal Firewall Service zależy od usługi Zapora systemu Windows, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: 
Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.

Rzeczywiście, gdy wszedłem w Usługi Zapora Windows jest wyłączona, ale nie da się jej uruchomić, gdyż:

System Windows nie może uruchomić usługi Zapora systemu Windows na komputerze Komputer lokalny.

Błąd 1058: Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.

Zacząłem sprawdzać elementy rejestru odpowiedzialne za działanie Zapory Windows:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\BFE

(Agatonster) #2

blondkarol

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(blondkarol) #3

Problem rozwiązany, po kilku eksperymentach udało się uruchomić Zaporę.