Problem z uruchomieniem Visty

Witam

Od pewnego czasu mam problem z uruchamianiem Visty. Kiedy uruchamiam komputer wszystko jet dobrze do momętu pojawienia się czarnego pulpitu i migającej kreseczki w lewym górnym rogu pulpitu i na tym ładowanie systemu się zatrzymuje. Muszę zrestartować komputer i wtedy system się ładuje bez problemu. Dodam że dzieje się tak kiedy włanczam komputer po dłuższej przerwie , natomiast kiedy musze podczas pracy uruchomić komputer ponownie np. po instalacji jakiegoś programu nic takiego się nie dzieje, tylko gdy komputer jest wyłączony .

Nie wiem w czym problem i jak sobie z tym poradzć

Proszę o pomoc.

tylko visty ? wczesniej byl ok ? bo to wygląda trochę na problem z kondensatorami na plycie -nie sa “jakieś spuchnięte” itp. ? po resecie juz dają normalny prąd i kom sie bootuje… ew zasilacz ?

Wcześniej było dobrze to przez ostatnie kilkadni tak się dzieje. Kondesatory sprawdziłem nie są spuchnięte. Napięcia sprawdziłem w biosie są dobre. Zasilacz no niestety nie należy do dobrych zasilaczy Altis ATX-300PT(EC) ATX12V 300W PFC . Komputer jest ze sklepu :oops: i jest jeszcze na gwarancji , i nie bardzo mam wpływ na zmianę tego zasilacza.

Mam pytanko czy wyłanczanie komputera z listwy może mieć wplyw na problemy z uruchomieniem komputera, pytam ponieważ znajomy poradził mi abym po zamknięciu komputera wyłanczał go też z listwy co do tej pory robiłem.

Może uszkodzony dysk twardy albo niestabilne napięcie na mostku południowym? To raczej nie wina zasilacza.

zasilacz… w sensie kondensatory w zasilaczu a nie moc

ew. bios ? może bateria sie rozladowala ? Trzyma ci godzine i date jak wyłączysz z listwy ?