Problem z uruchomieniem Win XP - BSoD

Hej.

Po raz kolejny nasz ukochany brat z Ameryki zawiódł moje zaufanie (Chodzi oczywiście o Billa).

Otóż zainstalowałem XP na nowym sprzęcie i mam problem natury M$ ;] Więc po instalacji updatów, mam problemy z włączeniem Windy - po momencie, kiedy idzie boot screen wywala mi ChDsk woluminu C: a potem przez 5s blue screen.

Wiecie coś na ten temat? Myślę, iż to jakiś update.

Konfig PCta:

Foxconn P35A-s

Intel C2Q Q6600 - jeszcez nie kręcony

2GB RAMu OCZ Sli Ready 800mhz

GF 8800GT

Zasiłka 500W

(mogą te inf być istotne)

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam Inferno

Winę za to mogą ponosić właśnie te update’y ale jest to mało prawdopodobne. Czy w ogóle możesz uruchomić normalnie system? Bo jak tak to przeskanuj sobie Antywirem, CCleanerem oczyść rejestr i ściągnij sobie pare legalnych diagnostyków. A i jak nie idzie odpalić systemu - spr. czy idzie odpalić system w trybie awaryjnym - jak tak to tam spróbuj zainstalować odpowiednie oprogramowanie i zdiagnozuj. Jak nie idzie odpalić trybu awaryjnego pozostaje zainstalować na nowo Windowsa :slight_smile: Do tego radziłbym ci przeskanować jakimś programem płytke z Windowsem albo na wirtualnej maszynie spr. czy wystepuje ten sam problem.

Narazie ok. Co mnie zdenerwowało? Raportowanie błędów. Po polsku nie było rozwiązania a po angielsku:

solutions: no solutions

Eh… Coraz poważniej myślę nad zmianą systemu… tylko jeszce gry mnie trzymają na Win. ;p

W awaryjnym też nie chciał wejść. ;p Zrobiłem reset BIOSu i poszło… dziwne. Żadnych zmian w BIOS nie robiłem.

Widocznie ten typ tak ma. Swoją drogą to dawno nie widziałem BSoDa ;D

Pozdrawiam. Jak macie jakieś pomysły na przyszłość to piszcie. Mogą się przydać.