Problem z uruchomieniem windowsa ( nie było )


(Kristof17) #1

Witam. Mam 1000% problem z kartą graficzną. Mam Lenovo Y560. Gdy uruchamiam laptopa w trybie normalnym w trakcie logowania do systemu ( ale bez ekranu logowania, nie mam na haslo) nie pojawia się obraz witamy w windows 7 (64 bit).

Po formacie i instalacji sterowników graficznych problem wciąż się powtarza. W trybie awaryjnym wszystko pięknie działa.

Po otwarciu i przeczyszczeniu wszystkiego z pod radiatorów, (w okolicy chipu od karty przy wkrętach od radiatora był nalot rdzy, pierwszy raz widziałem coś takiego u siebie, laptop nie przebywa w pomieszczeniu wilgotnym, nie był nigdy niczym zalany) uruchomił się na parę minut normalnie po czym zwiecha i powrót do problemu. Proszę o radę, jak mogę ten problem rozwiązać. Laptop jest mi ogromnie potrzebny (student kolokwia itp jak i klan w LoL i w CS:GO) dlatego zależy mi na czasie. Dziękuję z góry za poświecenie czasu na czytanie i odpowiedź.


(igrek) #2

Jak go rozkręciłeś to prawdopodobnie się pozbawiłeś gwarancji. Prawdopodobnie padł układ BGA przy chipie graficznym.


(Kristof17) #3

Laptop już dawno bez gwarancji tak to bym nie rozkręcał. Inne pomysły?


(cinkibolek) #4

Sprawdziłeś to co napisał ci kolega?


(Merliner) #5

Tak ale…

Sfotografuj i pokaż nam ten nalot rdzy żeby ocenić czy faktycznie jest to coś poważnego.


(Kristof17) #6

Po zauważeniu nalotu od razu go wyczyściłem pałeczkami kosmetycznymi.


(SilberPunkt) #7

W trybie awaryjnym działa pięknie, bo nie są ładowane żadne sterowniki (w tym i sterownik grafiki - grafika działa na uniwersalnym sterowniku w bardzo niskiej rozdzielczości). Według mnie notebooka powinieneś zanieść do jakiegoś dobrego serwisu w twojej okolicy - może uda się go w miarę tanio naprawić (wygrzewanie/wymiana grafiki).

:roll:


(Kristof17) #8

2hz.png

Po odinstalowaniu natomiast nadal mi czyta kartę. Sam już nie wiem co może być nie tak.