Problem z uruchomieniem windowsa ( nie było )

Witam. Mam 1000% problem z kartą graficzną. Mam Lenovo Y560. Gdy uruchamiam laptopa w trybie normalnym w trakcie logowania do systemu ( ale bez ekranu logowania, nie mam na haslo) nie pojawia się obraz witamy w windows 7 (64 bit).

Po formacie i instalacji sterowników graficznych problem wciąż się powtarza. W trybie awaryjnym wszystko pięknie działa.

Po otwarciu i przeczyszczeniu wszystkiego z pod radiatorów, (w okolicy chipu od karty przy wkrętach od radiatora był nalot rdzy, pierwszy raz widziałem coś takiego u siebie, laptop nie przebywa w pomieszczeniu wilgotnym, nie był nigdy niczym zalany) uruchomił się na parę minut normalnie po czym zwiecha i powrót do problemu. Proszę o radę, jak mogę ten problem rozwiązać. Laptop jest mi ogromnie potrzebny (student kolokwia itp jak i klan w LoL i w CS:GO) dlatego zależy mi na czasie. Dziękuję z góry za poświecenie czasu na czytanie i odpowiedź.

Jak go rozkręciłeś to prawdopodobnie się pozbawiłeś gwarancji. Prawdopodobnie padł układ BGA przy chipie graficznym.

Laptop już dawno bez gwarancji tak to bym nie rozkręcał. Inne pomysły?

Sprawdziłeś to co napisał ci kolega?

Tak ale…

Sfotografuj i pokaż nam ten nalot rdzy żeby ocenić czy faktycznie jest to coś poważnego.

Po zauważeniu nalotu od razu go wyczyściłem pałeczkami kosmetycznymi.

W trybie awaryjnym działa pięknie, bo nie są ładowane żadne sterowniki (w tym i sterownik grafiki - grafika działa na uniwersalnym sterowniku w bardzo niskiej rozdzielczości). Według mnie notebooka powinieneś zanieść do jakiegoś dobrego serwisu w twojej okolicy - może uda się go w miarę tanio naprawić (wygrzewanie/wymiana grafiki).

:roll:

2hz.png

Po odinstalowaniu natomiast nadal mi czyta kartę. Sam już nie wiem co może być nie tak.