Problem z uruchomieniem Windowsa XP

Witajcie.

Mam dziwny problem z laptopem. Pracował normalnie, nie instalowalem żadnych nowych programów w ostatnim czasie, nie miałem problemow z wirusami. Aczkolwiek system ma już prawie 3 lata (Win XP Home)…

Wczoraj przy próbie uruchomienia wyskoczył napis “system nie mogl byc uruchomiony…” i do wyboru uruchomienie w awaryjnym, awaryjnym z siecią, z wierszem poleceń, ostatnia działajaca wesrja windows i uruchomienie normalne.

Przetestowałem wszystkie możliwosci i zawsze to samo - komp się po kilku sekundach restartuje i wspomniany napis wyskakuje na nowo…

Mam pytanie - czy probować to naprawić przez naprawę przy reinstalacji? czy moze lepiej zgrać w jakimś serwisie dane z twardego (sa dla mnie baaaardzo cenne) i sformatować dysk i zainstalować wszystko na nowo?

Jest prawdopodobnie uszkodzienie rejestru.

Możesz go naprawić - patrz tu: viewtopic.php?t=86678 o ile miałeś włączone przwracanie systemu!

Ale najpierw polecałbym odzyskać dane przy użyciu butowalnej płytki np. ultimate boot cd, hiren boot cd, itp.

Wczoraj miałem ten sam problem z kompem kolegi i poszło gładko.

nie polecaj nielegalnego oprogramowania.

Większość programów na tej płycie jest nielegalna.

Lepiej użyć jakiegoś Linuksa LiveCD

dziękuję za naświetlenie sprawy.

zacznę od zabezpieczenia danych z twardego…

A potem to może i nowa instalacj nie zaszkodzi, bo programów za dużo nie miałem…

miałes kiedys problemy z rejestrem

http://support.microsoft.com/kb/822705/pl pooczytaj to i postępuj zgodnie z artykułem

kolesio , przed tym restartem nie masz bluescreena (niebieskie tło, biały tekst)?? Przyjrzyj się dobrze, bo będzie widoczny tylko przez chwilę.

Reinstalacja systemu co 3 lata to stanowczo za mało .

Czemu? Oznacz to, że taka osoba umie dbać o system. Ja swojego XP bardzo dawno nie reinstalowałem.

kolesio , podczas startu komputera, przed startem systemu, wciśnij F8. Pojawi się okno z wyborem , jak ma zostać uruchomiony system, wybierz opcję Wyłącz automatyczne uruchamianie ponowne komputera po awarii. Wyświetli się niebieski ekran. Podaj z niego kod błędu oraz przyczynę.

Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw).

Aby uruchomić z płyty, w biosie ustaw bootowanie z napędu CD/DVD, czyli w oknie Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD.

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\

a jak nie działa

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\kernel32.dll

expandX:\i386\kernel32.dl_C:\WINDOWS\System32\

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\kernel32.dl_C:\WINDOWS\System32\

Wpisz exit i zrestartuj komputer.