Problem z uruchomieniem windowsa

witam

do kompa w której był system włożyłem 2 inne dyski i wymieniłem odtwarzacz dvd. i komp nie chce włączyć się do windowsa…

w tym dysku którego system ma być uruchamiany ma włożona czwórkę i podłączony do taśmy master…

raz pojawił się komunikat “ten” na niebieskim tle …ze zaprzestano włączania systemu by nie uszkodzić sprzętu itp…

teraz pojawia się komunikat czy uruchomić normalnie, czy w trybie awaryjnym lub ostatnie dobre ustawienia …

i nic nie pomaga gdy coś wybieram resart i znów to samo…

proszę o pomoc

Nie bardzo Cię zrozumiałem :slight_smile: Czy teraz masz trzy dyski? i czy to są takie same(ata czy Sata)?

tak 3 … wszystkie ata

Ten z systemem jako master drugi slave a trzeciego na razie nie podpinaj(ustaw też jako slave).Jak pójdą te dwa to dopiero podepnij trzeci(sprawdzaj w biosie czy Ci je będzie wykrywało).

ten z systemem mam jako master. reszta jakos slave i dvdrom jako master… ogolnie wykrywa dyski tylko nie chce odpalic systemu… pojawiaja sie rozne rzeczy o ktorych pisalem wyzej…

jeden odlaczalem ale nie dziala dalej nic… zamienialem nawet tasmy podlaczajac do innych dyskow i to samo… : :cry: :expressionless: :?

Czy system instalowany był na Twoim komputerze, tzn., czy dysk twardy podczas instalowania na nim systemu operacyjnego podpięty był do Twojego komputera ?

seba86 zadał dobre pytania

jeśli przełożyłeś dysk to masz troszkę … ciężki orzech do zgryzienia

jeśli nie przekładałeś to taki sam - bo to łindows

jeśli inne metody zawiodą to:

  1. odepnij wszystkie dyski z wyjątkiem mastera (nowego)

  2. jeśli nie startuje to usuń partycję (wszak nowy nie ma tam cennych danych), załóż od nowa i zaformatuj

  3. posadź system

jeśli startuje to już 13% sukcesu

  1. podepnij kolejny dysk (zakładam że to serial ATA) nie określiłeś tego za dokładnie

zobacz czy startuje

itd…

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

ok spróbuje zrobić tak jak mówicie przeinstaluje system…, poprostu mysałem ze to wina w ustawienach biosu czy cos… mam nadzieje ze reinstalacja systemu pomoże

dysk jest przełożony z innego kompa… …