Problem z uruchomieniem windowsa

Wczoraj normalnie korzystalem z kompa, dziś rano wszedłem i tu się pojawił problem system nie chce się odpalic pojawia się bluescreen, przy odpalaniu w trybie awaryjnym również. Próbowałem naprawić system przy pomocy narzędzi oferowanych automatycznie przez windows ale nic nie pomogły. Pomyślałem o formacie ale na partycji systemowej mam ważne pliki, tu rodzi się moje pytanie czy jest możliwość reinstalacji systemu bez utraty danych na dysku systemowym?

Uruchom jakiegoś linuxa Live CD i skopiuj ważne pliki na inną partycję z partycji systemowej.

crooxify ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Możesz normalnie instalować, tyle że bez formatowania partycji systemowej w trakcie.

Nic nie zniknie, jedynie programy trzeba będzie ponownie zainstalować.

A jeśli dane miałeś na innym dysku typu D: E: to możesz śmiało instalować i z formatowaniem.

Mimo wszystko poszukuję sposobu bez reinstalacji, przywracanie również nic nie dało. Po animacji windowsa(4 kropeczki zamieniajace się w 4 kolorową jakby flagę) pojawia się bluescreen i na nim wytrzymałem “the video driver failed to initialize” może to w czymś pomoże.