Problem z uruchomieniem XP z 3 dyskami

witam

mam dosc powazny problem poczatkowo mialem 2 dyski twarde polaczane pod ATA 133 byly to dyski 40GB. z zamiarem powiekszenia pojemnosci dokupilem dysk 160 GB pod SATA. Wszystkie dyski sa widoczne lecz pojawil sie problem takiego typu iz przy uruchomieniu system bardzo długo sie laduje nawet do 3 min. lecz pozniej wszystko dziala sprawnie i dobrze bez problemów, wczesniej gdy mialem 2 dyski problem nie wystepował, znajomy stwierdzil ze to wina plyty głownej lecz nie jestem do konca pewny…

wiec zwracam sie do was

prosze o pomoc posiadam plyte ECS Płyta ECS nForce3-A754 /nForce3 250/S 754

Czy dysk 160GB wskazuje prawidłową pojemność?

To co możesz w tej chwili zrobić to upgrade biosu.

wskazuje troszke mnie jakies 155 GB ale zawasze dysk pokazuje mniejsza pojemnosc niz w rzeczywistosci…

mowis ze to wina biosu…?? tylko jak to zrobic??

prosze o info

pozdrawiam

Upgrade biosu może spowodować, że dyski będą lepiej współpracowały z płytą (ale wcale nie musi). Możesz pobrać bios ze strony producenta i soft do upgrade. Ostrożnie, bo jak coś pójdzie nie tak, to płyta może się nie “podnieść”.

Na dodatek sprawdź jeszcze czy zworki na dyskach są dobrze ustawione. Dysk na którym masz zainstalowany system ma być ustawiony na master a pozostałe na slave. Jak będzie wszystko wporządku to wykonaj aktualizację Biosu. Z jakiego roku masz płyte główna i jakiej firmy ??