Problem z urządzeniem wielofunkcyjnym - Lexmark

(Robert Warszawa) #1

Mam problem z urządzeniem wielofunkcyjnym firmy Lexmark. Prawdopodobnie winne jest oprogramowanie.

Jakiś czas temu przy starcie systemu (Windows XP + SP3) pojawiał się komunikat - i nadal się pokazuje. System widzi urządzenie jednak nie mogę nic zeskanować - żadem program nie widzi jakby skanera z tego urządzenia. Ów komunikat - co się okazało po jakimś czasie pochodził właśnie od Lexmarka: niby nie ma kilku plików.

Nawet ponowne zainstalowanie oprogramowania na nowo nie pomogło. Wgrywane również były najnowsze sterowniki - i nic, to samo. Nawet przy uruchamianiu "Centrum urządzenia wielofunkcyjnego" Lexmark (czy jakoś tak...) wyskakuje ten sam komunikat, co przy starcie Windows'a. Nie wiem już co robić. Wpadłem na pomysł przywrócenia starszych wpisów z rejestru, bo posiadam takowe na dysku. Nie wiem jednak czy to może być rozwiązaniem. Dodam, że nie koniecznie, ale jednak w aktualnej chwili skaner by mi się przydał.

Model urządzenia: X2250

A oto i komunikat o którym wspominałem:

lexmarkjn2.png

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

(towerone) #2

Przed instalacją nowych sterowników powinieneś oczyścić dokładnie system z tych starych. Spróbuj wszystko odinstalować co jest związane z tym urządzeniem, najlepiej usuń też wszystkie wpisy w rejestrze związane z tym Lexmarkiem. Jak jak wszystko oczyścisz zainstaluj sterowniki.

Jeśli to nie pomoże, to może to oznaczać, to spróbuj użyć opcji przywracania systemu. Znajdź taki punkt, kiedy jeszcze urządzenie działało poprawnie i przywróć stan systemu z tego okresu.

(Piotr Czarnecki) #3

Polecam zainstalować te sterowniki:

http://www.downloaddelivery.com/en/cpddrivers/436.html