Problem z USB 2.0 zasoby

Witam od pewnego czasu gdy podłączam jakieś urządzenie do komputera np. hub to w urządzeniu pali się kontrolka pracy jednak nie wyświetla sie żaden komunikat lub gdy podłącze usb z telefonem to w telefonie wyświetlają się opcje np. przesyłanie danych lecz w komputerze nie otwiera się dodatkowy dysk :frowning: .

W menedżerze urządzeń przy uniwersalnym kontrolerze hosta wyślwietla się taki komunikat:

‘’’’’’'To urządzenie nie może znaleźć odpowiednich wolnych zasobów, których można użyć. (Kod 12)

Jeśli chcesz używać tego urządzenia, musisz wyłączyć jedno z urządzeń występujących w systemie.’’’’’’’’

Wiem że to nie jest wina sterownikó bo śa zainstalowane tylko właśnie jak patrze w to okienko z zasobami to jest taki komunikat.

Aha i zrobiło się tak gdy podłączyłem 5 głośników + subwoofer a wcześniej miałem tylko dwa głośniki chociaz to może nie mieć większego znaczenia :roll:

Z góry dzięki i przepraszam jeżeli otworzyłem nowy temat nie w tym działe. Kacper32

Re-instaluj sterowniki do chipsetu.

no ale sterowniki mam dobre tylko te zasoby…

ale tak w ogóle co to znaczy te chipsety ? bo jestem troche ciemny jezeli chodzi o kompa :expressionless:

Wygląda na to że napięcie na gnieździe USB już nie daje rady. Kup aktyny HUB (z zasilaczem własnym) i do niego podłączaj urządzenia.

Dzięki za odpowiedzi ale już znalazłem przyczyne :slight_smile: siedziałem cały dzien w biosie ale sie udało :lol: