Problem z USB HI-SPEED

Witam,

mam problem z USB Hi-SPEED. Po podłączeniu jakiegokolwiek urządzenia do portu USB wyskakuje mi komunikat “Na tym komputerze nie ma zainstalowanych sterowników USB Hi-SPEED” lub " To urządzenia może działać szybciej, jeśli podłączysz je do portu USB Hi-SPEED" Szukałem już po różnych forach ale odpowiedzi nie znalazłem. Model mojej płyty głównej to Gigabyte GA-K8N-SLI. Ściągałem już ze strony producenta sterowniki do mojej płyty do usb, lecz po nakliknięciu na ich ikonę na ułamki sekund pojawia się jakieś okno, a potem nic się nie dzieje. Dodam jeszcze, że mam Windows XP SP2. Prosiłbym o pomoc.

Pozdrawiam

Jaki masz system?

Windows XP SP2

Właściwości “Mój komputer” -> Menedżer urządzeń i się luka gdzie są pytajniki.

Włóż płytkę ze sterami od mobo i uaktualnij stery tam gdzie są pytajniki.

mobo? a co to takiego? sorry, ale jestem niezbyt obeznany w temacie

Płyta główna.

Niestety na płycie od płyty głównej jest są te same sterowniki, które można ściągnąć ze strony producenta. Jak już wcześniej wspomniałem klikając na ikonkę od sterowników, pojawia się jakieś okeinko na ułamki sekund, a potem znika. (plik ze sterownikami to plik .exe.)

A w menedżerze urządzeń masz jakieś pytajniki ??

Jeślii chodzi o znaki zapytania to nie

To proponuje ci dwie opcje:

  1. Wejdź w menedżer urządzeń daj: Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej -> Główny koncentrator USB i aktualizuj stery z płyty.

  2. Wejdź do biosu i zobacz czy nie masz czasami ustawione USB speed czy jakoś tak się to zwie na 1.1 - musi być na 2.0(ew. 1.1+2.0).

A jak sie do biosu wchodzi? I czy dla mnie jako zielonego w tym temacie to jest bezpieczne?

dzięki za szczere chęci;]

Jak włączasz kompa to gdy jest ekran gdzie wyświetla ci się info o procku, dyskach, napięciach na podzespołach to naciskasz del najlepiej dopóki nie wejdziesz w taki niebieski ekran.

A dla ciebie śmiganie po biosie jest bezpieczne dopóki nie przestawisz czegoś czego nie powinieneś :stuck_out_tongue:

Zajmij się spr. tego USB tam.

W BIOSIE jest napisane, ze wersja USB 1.1, jest też możliwa 1.1 + 2.0 jednak po ustawieniu tej opcji usb w ogóle nie chciało działać, więc przywróciłem z powrotem wersję 1.1