Problem z USB MP3 1G na WIN 98 SE

(Nordam) #1

Witam,

Komputer (no, nie najnowszy) z Win 98SE nie rozpoznaje odtwarzacza Mp3 1G. Zainstalowałem Nieoficjalny Servis Pack 2.1b. Komp rzeczywiście jakby zaczął chodzic szybciej i sprawniej, ale tego odtwarzacza Mp3 nadal nie widzi. Po instalacji sterowników w Menedżerze Urzadzeń, w "Kontroler Uniwersalnej Magistrali Szeregowej" pojawia się urządzenie USB 2.0 (FS) Device, a w "Kontrolery Dysku Twardego" z żółtym wykrzyknikiem USB 2.0 (FS) Mass storage Device. Próbowałem na siłę zainstalować wszystkie inne sterowniki dostarczone na płytce, ale niestety nie chodzi. Co ciekawe, na tym samym kompie używam inny odtwarzacz (USB Mp3 512M) bez problemów. W Menedżerze Urzadzeń zgłasza się on:

"Kontrolery Dysku Twardego" - USB 2.0 (HS) Mass storage Device.

"Kontroler Uniwersalnej Magistrali Szeregowej" USB 2.0 (HS) Device.

Czyżby różnice 1G (512M) i FS (HS) nie pozwalały na instalację sprzetu??

Pozdrawiam, nordam

(Dimatheus) #2

Hey !!

(Nordam) #3

Próbowałem. Instalowałem na siłę po koleji wszystkie sterowniki z płyty instalacyjnej. Niestety bez skutku :evil:

Pozdrawiam, nordam

(Dimatheus) #4

OKI !!

(Nordam) #5

Tak, przez Menadżera Urządzeń.

Na płytce instalacyjnej są trzy pliki, które komp "chce" zainstalować informując wprawdzie, że: "Ten sterownik nie jest specjalnie napisany dla tego urządzenia..."

Pozdrawiam, nordam

(mysz 1) #6

Win 98 Se ma problemy z pamięcią ram 1 Gb prawdopodobnie ten problem ten występuje i w tym przypadku.

Poszukaj porad jak to ominąć .

(Dimatheus) #7

OKI !!

(Espe1) #8

sciagnij sobie wintricka

http://www.wintricks.it/faq/usbpen98.html

to uniwersalny sterownik USB i ma tylko 2 kB, wczesniej wywal wszystkie sterowniki od swojego urzadzenia, bo szkoda miejsca na dysku :smiley:

(Nordam) #9

Zainstalowanie Nieoficjalnego Service Pack dla Windows 98 SE 2.0.2 PL nie pomaga.

Pozdrawiam, nordam

Złączono Posta : 20.12.2006 (Sro) 22:35

Hey, hey sukces.

Gdyby ktos miał podobny problem, to pisze co zrobiłem:

Miałem zrobionego ghosta z listopada 2006 więc aby pozbyć się kupy niepotrzebnych driverów: format c i instalacja systemu z ghosta.

Po tym zainstalowałem Nieoficjalnego servis packa 2.1b.

Nastepnie nie wgrywając żadnych driverów z plyty instalacyjnej Playera USB Mp3 podłączyłem Playera Mp3 1G do USB. Komp sam go wykrył i zainstalował znajdując potrzebne drivery na dysku C. W Menedżerze urządzeń zobaczyłem go jako Urządzenie pamięci masowej USB i dodał Urzadzenie składujące - Dysk USB. Działa i widzi całe 1 Gb.

Pozdarawiam, nordam

Złączono Posta : 20.12.2006 (Sro) 22:35

Hey, hey sukces.

Gdyby ktos miał podobny problem, to pisze co zrobiłem:

Miałem zrobionego ghosta z listopada 2006 więc aby pozbyć się kupy niepotrzebnych driverów: format c i instalacja systemu z ghosta.

Po tym zainstalowałem Nieoficjalnego servis packa 2.1b.

Nastepnie nie wgrywając żadnych driverów z plyty instalacyjnej Playera USB Mp3 podłączyłem Playera Mp3 1G do USB. Komp sam go wykrył i zainstalował znajdując potrzebne drivery na dysku C. W Menedżerze urządzeń zobaczyłem go jako Urządzenie pamięci masowej USB i dodał Urzadzenie składujące - Dysk USB. Działa i widzi całe 1 Gb.

Pozdarawiam, nordam