Problem z USB - reset kompa po podłączeniu odtwarzacza mp3

Witajcie. Od pewnego czasu mam następujący probem: przy wkładaniu odtwarzacza mp3 do przedniego USB resetuje mi się komp. Wczoraj odinstalowałam sterowniki wszystkiego co było w kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej, zainstalowały się ponownie i było wszystko ok, a dzisiaj znów to samo. Co mogę jeszcze zrobić? Aha, nie wiem czy to rzeczywiście możliwe, ale problem pojawił się jakoś tak po zainstalowaniu i póżniej odinstalowaniu Daemon Tools. Kiedy program był zainstalowany resetowało mi kompa także przy włączeniu drukarki podpiętej do tylnego USB, a kiedy go odinstalowałam reset następuje przy podłączaniu mp3, drukarka działa już normalnie. Ale może to tylko zbieg okoliczności. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Pozdrawiam. :slight_smile:

dość skomplikowane jest usunięcie całej obsługi USB w systemie windows z poziomu jego rejestru.

w uruchom wpisz regedit -> H_L_M -> SYSTEM -> current control set -> ENUM -> są 2 gałęzie :

USB i USB STORE musisz je usunąć, aby to zrobić musisz nadać sobie prawa -> właściwości na gałęzi -> w uprawnieniach dla wszyscy (bazuje na Vista) zaznacz pełna kontrola i kliknij OK (lub dla swojego użytkownika) następnie OK -> usuń gałęzi uruchom komputer.

Podejrzewam że to jeszcze jakieś pozostałości po programie robią problem - wyczyść łącznie z wpisami w rejestrze .

JNJN , wyczyściłam, faktycznie coś było. Ale to nie rozwiązało problemu. :frowning:

Technik_elektro , zrobiłam. Teraz jest ok, ale zobaczę jeszcze jutro, bo wcześniej też jeden dzień było dobrze, a następnego znów to samo. W razie czego się odezwę jeszcze.

Dzięki za pomoc chłopaki. :slight_smile:

EDIT:

Ułłłłaaaa… To się sprawa rypła. Po tym wszystkim musiałam zainstalować na nowo drukarkę (HP LaserJet 1010), no i tak sobię ją instaluję raz - nie chce sie zainstalować, drugi raz - nie chce, za którymś tam razem już się zainstalowała, wyskoczył dymek, że znaleziono nowy sprzęt czy jakoś tak iiiii… komp się wyłączył. Całokowicie. Naciskam power, nie staruje. Wyłączyłam listwę, odczekałam chwilę, później znów włączyłam i w końcu załapał. Strasznie wolno startował system i wywaliło mi kilka razy alert, że system odzyskał sprawność po poważnym błędzie. Drukarka się chyba zainstalowała, ale trochę mnie to zaniepokoiło. Możecie mi to wytłumaczyć i ewentualnie pocieszyć, że to nic poważnego? :wink: