Problem z usb w laptopie (nie dziala?)

witam,

mam w domu laptopa benq joybook r23e. [xp sp2]

chciałem podłączyć do niego neostrade (sagem 800; podłączenie przez usb). wczoraj było trochę oporów, ale w końcu jakoś się połączyłem, po podłączeniu zasilania z kontaktu do laptopa. nie wiem, jakim cudem ruszyło… dzisiaj podłączam i nie działa… w okienku dslmon nie wykrywa podłączonego modemu;/ gdzieś widziałem ostatnio podobny temat tylko ze z r31e i “słabym” portem usb, ale nie mogę tego znaleźć;/ problem polegał chyba na tym, ze albo myszka była jakby “zmulona” i miała za mało prądu, albo ze drukarka dziwnie powoli drukuje (jakby za mało prądu miała z usb-opis tego gościa, z tego co pamiętam)

jako że r23e i r31e to jedna rodzina laptopów (podobno bliźniacze, różnią się głownie prockiem) to może u mnie jest podobnie?

modem jest sprawny na 100%, stery do modemu tez są zainstalowane. wyłączyłem oszczędzanie energii poprzez wyłączenie usb w menadżerze urządzeń.

ma ktoś jakiś pomysł, co jest nie tak? Albo, co mogę zrobić żeby działało?

Jeśli czegoś nie opisałem istotnego, to proszę o jakąś podpowiedź

pozdrawiam

lakis90

Witam.

Z tego co zrozumiałem to całkowicie wyłączyłeś porty USB. Włącz porty i zobacz czy będzie działać.

lakis90

Używaj polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN

Poczytaj,porty USB mają być włączone,przeinstaluj USB:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=55308

panel sterowania=>sytem=>sprzęt=>menadżer urządzeń=>kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej

mam cztery (4) razy “główny koncentrator USB”

klikam PPM=> Właściwości => zarządzanie energią => i mam pusty kwadracik (bez ptaszka) przy “zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii”

tak na każdym

tzn ze wyłączyłem USB? bo cos mi to nie brzmi jak “wyłącz USB” czy coś takiego…

chyba ze winXP jakoś tak dziwnie wytłumaczył wyłączenie USB;/

a nawet jak kwadracik był zaznaczony, to i tak nie działało;/

wczoraj nie wiem jak się udało uruchomić;/

spróbuje jeszcze jutro z przeinstalowaniem USB, bo dzisiaj nie bardzo jestem w stanie (taki wcześniejszy sylwester jakby…)

jak pomoże dam znać

jutro do 12:00 a.m. postaram się napisać jak poszło

pozdrawiam

lakis90

______

poprawione polskie znaki w obu postach

PS czy to naprawdę takie ważne? ale cóż… ja tu tylko gościem jestem, trzeba się podporządkować;)

pozdro

lakis90

lakis90

O coś prosiłem,następnej prośby nie będzie.

Wszystko masz w podanym linku,jak coś nie wiesz wrzuć do googli i poczytaj.

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Wszystko pisze - wyłączyłeś oszczędzanie energii,a nie porty USB - czytaj.

jnjn

przeinstalowałem USB, tak jak było opisane w tym linku co podałeś,

odptaszyłem (nie wiem czy dobrze rozumiem słowo “odptasz” - te kwadraciki mają być puste czy z ptaszkiem? ja dalem bez ptaszków) wszystkie cztery porty. ale dalej niedziała;/ w biosie chciałem włączyć usb, ale mam jakiś dziwny bios w tym laptopie… włącza się go [F2], i nie ma opcji żadnej z usb;/

sterowniki posciągałem z netu do tego laptopa z strony benq, zainstalowałem co się dało, (nie było nic o usb, były tylko stery do chipsetu)

pozdrawiam

lakis90

Złączono Posta : 02.01.2007 (Wto) 18:29

problem rozwiązany:

instalka najnowszych sterów do modemu, a nie tych od telekomuny;/

a niby komputer mam od 7 lat i coś już umiem :oops:

dzięki za pomoc JNJN;)

pozdrawaim

lakis90