Problem z USB? <- zagadla XXI wieku

Witam. Jako ze juz dawno sie do tego przyzwyczailem wiec niezwracam uwagi przedstawiam wam ciekawa zagadke komputerowa jaka dzieje sie na moim wspanialym komputerze :D.

Otoz , mimo ze mam xp z service packiem 2 + wszstkie aktualizacje kazde urzadzenie Flash (mp3 jakies, zwykle pamieci , itp itd) zawsze musze to instalowac , xp tak jak to sie dzeieje chyba na wszystkich normalnych kompterach , nie robi tego samemu, zawsze wyskakuje blad, wiec wtedy albo mam sterowinik na plytce, albo lacze sie z microsoft update i tam maja swoja baze danych i wtedy sie dopiero instaluje. )

Ale na czym polega zagadka otoz na tym ze;D

Mialem dysk maxtor 40 GB i mialem ten problem, potem dysk sie spalil :frowning:

pozyczylem inny Seagate 40 Gb… i … ZACZELO Dzialac normlanie !hahah mimo ze ABSOLUTNIE NIC NIEZMIENILEM ! ten sam XP, te same sterowniki wszystko to samo!!

Teraz niedawno kupilem dysk Seagate 160 GB nowiusi i pachnacy i co XD problem znowu jest ten sam. Nadal ten sam xp , te same kompnetny itp itd.

Czy ktos jakis genialny informatych :smiley: bedzie mial jakies sensowne wytlumaczenie na to :smiley: bo az jestem ciekaw :smiley:

Podsumowujac zeby bylo prosciej. Na tym samym sprzecie i z tym samym oprogramowniem tylko z roznymi dyskami, niedzialalo->dzialalo->niedziala.

PC: 1200 mhz athlon, 512 Ram kingstone, GF5200, Gigabyte 7N400S-L. Windows XP service pack 2.

Wyczyść sobie a dopiero później opowiadaj :lol: :roll:

viewtopic.php?p=718781#p718781

zrobilem, to naprawde probowalem wielu sposobów :slight_smile: Niejestem noobem w komputerach, troche sie na tym znam ;). Ale napisalem bo wlasnie niemam pomysłu :smiley: gadalem kiedys z jednym informatykiem i tez sie poddał :smiley: najciekawsze jest wlasnie to ze raz to działało normalnie na innym dysku, a na nowym juz nie.

I to nie jest kwiestia systemu, wirów itd, to juz wszystko zostało sprawdzone :smiley:

Z USB to chyba już tak jest. Po uszkodzeniu usb na płycie(k7s6a) kupiłem usb na karcie pci.

i zaczeły się cyrki : internet podpięty pod te usb działa normalnie, mp3 nonane bez problemu, ale już creatiwa za chińskiego boga nie chce. tak samo z kartami SD lub aparatem cyfrowym.Zainstalowałem wszystkie poprawki i nic. Myślę że to po prostu złośliwość rzeczy martwych i tyle.

Soul1988 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Problemów może być mnóstwo:

  • zasilacz i napięcie +5V

  • sterowniki do USB - korzystaj z systemowych XP z SP2

  • podkręcanie

  • taśma sygnałowa dysku

  • uszkodzenie portów USB, płyty

  • inne

okej fajnie… ALE DLACZEGO z INNYM DYSKIEM dzialalo normlanie?! to jak moze byc uszkodzenie mechaniczne/?! jak systemowe jesli mialem wszystko to samo XD