Problem z USB

Otóż mam na obudowie z przodu 2xUSB, mikrofon i słuchawki. I mój problem: można by poiwedzieć ze jedna połowa działa czyli (słuchawki i 1xUSB) a druga połowa nie działa (mikrofon i 1xUSB). Czy może mi ktoś powiedzieć jaka jest tego przyczyna i czy da się jakoś to zrobić ?

Sprawdź czy wszystko dobrze podłączone lub czy kable/ wejścia nie są uszkodzone, na inną usterkę to nie wygląda.

Kable są podpięte tak jak podłączyli mi to przy zakupie sprawdzałem inne możliwości ale tez nic… Czyli co wejścia mogą być zepsute ? (nawiasem mówiąc to tego sie nie spodziewałem) :confused:

Poszukaj w intrukcji płyty głównej. Może masz nipodpięte niektóre kabelki do płyty

ja też mam w obudowie dwa wyjścia usb. ale nie jest to chyba dobre rozwiązanie bo nawet przy podłączeniu sklepowym ( kupiłem wcześniej kompa z elementów składanych w sklepie) nie działało to tak jak powinno. w instrukcji od płyty głównej powinno być wyjaśnione jak i gdzie wsadzić pewne kabelki.

a tak wracając do tematu to na tym usb działały mi tylko urządzenia z na usb takie co miały swoje zasilanie. inne typu pen drive nie bardzo. komp nie widział mi tego.

gdzieś czytałem i nie pamiętam gdzie że mogą być problemy z podłączaniem urządzeń nie posiadających swojego źródła zasilania.

może tak może nie . tak do końca nie w każdym przypadku musi istnieć taki problem bo po co by były te usb w obudowie chyba nie tylko po to by było więcej miejsc do wycierania kurzu. :stuck_out_tongue:

Poczytaj instrukcję do płyty głównej,może trzeba włączyć opcję w biosie aby działały wszystkie porty USB,przestawić zworkę/ki na płycie.