Problem z USB

(Daniellasek) #1

Otóż mam na obudowie z przodu 2xUSB, mikrofon i słuchawki. I mój problem: można by poiwedzieć ze jedna połowa działa czyli (słuchawki i 1xUSB) a druga połowa nie działa (mikrofon i 1xUSB). Czy może mi ktoś powiedzieć jaka jest tego przyczyna i czy da się jakoś to zrobić ?

(Michal Kolatek) #2

Sprawdź czy wszystko dobrze podłączone lub czy kable/ wejścia nie są uszkodzone, na inną usterkę to nie wygląda.

(Daniellasek) #3

Kable są podpięte tak jak podłączyli mi to przy zakupie sprawdzałem inne możliwości ale tez nic... Czyli co wejścia mogą być zepsute ? (nawiasem mówiąc to tego sie nie spodziewałem) :confused:

(Kamil Kluz) #4

Poszukaj w intrukcji płyty głównej. Może masz nipodpięte niektóre kabelki do płyty

(Dziaracz) #5

ja też mam w obudowie dwa wyjścia usb. ale nie jest to chyba dobre rozwiązanie bo nawet przy podłączeniu sklepowym ( kupiłem wcześniej kompa z elementów składanych w sklepie) nie działało to tak jak powinno. w instrukcji od płyty głównej powinno być wyjaśnione jak i gdzie wsadzić pewne kabelki.

a tak wracając do tematu to na tym usb działały mi tylko urządzenia z na usb takie co miały swoje zasilanie. inne typu pen drive nie bardzo. komp nie widział mi tego.

gdzieś czytałem i nie pamiętam gdzie że mogą być problemy z podłączaniem urządzeń nie posiadających swojego źródła zasilania.

może tak może nie . tak do końca nie w każdym przypadku musi istnieć taki problem bo po co by były te usb w obudowie chyba nie tylko po to by było więcej miejsc do wycierania kurzu. :stuck_out_tongue:

(JNJN) #6

Poczytaj instrukcję do płyty głównej,może trzeba włączyć opcję w biosie aby działały wszystkie porty USB,przestawić zworkę/ki na płycie.