Problem z USB

(Djmacu) #1

Mam problem z USB dzisiaj podlaczyłem pendrive i nagle wszystko siadle zadne z 6 usb nie dziala nie wykrywa urzadzenia. Sprawdzalem na 3 innych pendrivach....odinstalwoalem sterowniki zainstalowalem ponownie. Wyswietla mi sie takei cos:

(tacyer) #2

Miałem to samo:/ Wejdź w Mój komputer prawoklik->właściwości->sprzęt->Menedżer urządzeń i sprawdź czy nie ma tam żadnego, żółtego wykrzyknika albo pytajnika przy którymś z portów USB

(Djmacu) #3

Właśnie nic a nic wszystko gra jakby było OK a nie działa

(Djkilof) #4

Pendriva podłączasz na przodzie obudowy czy z tyłu bezpośrednio do płyty głównej?

(Djmacu) #5

I z przodu i z tylu i w dwoch opcjach nie dziala. Ale jest jeszcze jeden motyw ze drukarka dziala normalnie a jest podlaczona z tylu

(PaPuX) #6

Masz win XP SP2??

(Djmacu) #7

Tak dokladnie Win XP SP2. Nie wiem czy to pomoze ale stalo sie to wszystko gdy podlaczylem kolegi pndrive taki cienki 8gb co ma gniazdo USB wysuwane takei nieobudowane.

(mikber18) #8

a może dostałeś jakieś oprogramowanie z tym pendrive'm ? (czasami dostajesz oprogramowanie :!: Ja na przyklad jak kupiłem pendriv'a to dostałem :))

pozdrawiam

(Djmacu) #9

Nic nie dostałem ale to sa zwykłe pendrivy do tego czasy działały ciągle normalnie, bez kłopotów.

(PaPuX) #10

W SP2 jest już taki błąd od dawna który nie został załatany i leży on po stronie sterownika USB.

Jedynym rozwiązaniem jest spróbować wyłączyć rozszerzony kontroler USB co spowoduje zresetowanie sterownika i podłączenie pedriva.

W tym momencie powinien zostać wykryty jako urządzenie USB1.0

Ponownie włączyć rozszerzony kontroler USB i powinno po tym zabiegu wykryć urządzenie ale na jak długo to jest loteria.

Mi nie działa dłużej niż 1min.

(witek111) #11

a jaka masz pojemność tego swojego pendriva?

ja mam podobny problem mam swojego pena 2gb i normalnie wszystko widzi

jak brachol mi przyniósł swojego 4gb to tez go nie widzi

nie wiem dlaczego tak ale widać ze nie jestem sam moze ktos wie jak rozwiązać ten problem :slight_smile:

(Asterisk) #12

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

(Homik1983) #13

Ten błąd nie występuje na każdym sprzęcie, miałem kilka kompów i nigdy się z nim nie spotkałem. Ostatnio wystąpił u mojego znajomego, później u drugiego, a po wymianie komputera także i u mnie :wink:.

Microsoft już dawno opisywał ten problem:

Niestety po dzień dzisiejszy problem ten nie został chyba rozwiązany (tak jak pisał @ PaPuX ), chociaż Microsoft bada ten problem już od 21 listopada 2005 #-o :

Być może SP3 przyniesie jakieś poprawki..

U mnie póki co pomogło:

odinstalowanie sterowników USB, restart komputera, wyłączenie zarządzanie energią dla kontrolera USB i ponowne włączenie tej opcji...

nadal nie wykrywa mi huba USB 2.0 ani jednego z pendrive'ów jednak cała reszta działa OK. Co ciekawe problem ten dotyczy najczęściej tylko dodatkowych portów USB wyprowadzanych na zewnątrz obudowy za pomocą kabla, wszystkie inne działają normalnie i wszystko bez problemu wykrywają :slight_smile: . Wg Microsoftu problem ten jest spowodowany:

1. zbyt szybkim i częstym wkładaniem i wyjmowaniem sprzętu USB, który prowadzi do zawieszenia się interfejsu USB, port USB nie odpowiada i nie rozpoznaje urządzeń.

2. czasami problem występuje po zainstalowaniu sterowników USB 2.0 dołączonych do producenta. SP2 posiada dobre sterowniki dla USB 2.0 więc nie ma konieczności instalowania dodatkowych sterowników dołączonych do producenta. Np. firma ASUS dołącza sterowniki do USB 2.0 jednak jeżeli wykryje SP2 instalator domyślnie ich nie instaluje i pozostawia te systemowe, a np. Gigabyte na ustawieniach domyślnych instaluje wszystko jak leci, łączenie ze sterownikami USB 2.0 niezależnie od tego czy system posiada zainstalowany SP2. Dobrym wyjściem jest odznaczenie instalacji tych sterowników i pozostawienie tych systemowych - w wielu przypadkach to właśnie pomaga :wink:.

(Technik Elektro) #14

pisałem już o tym problemie wielokrotnie (jak usunąć całą obsługę usb z poziomu rejestru - włącznie z urządzeniami) poszukajcie na forum :P, praktycznie prawie wszystkie problemy związane z usb.