Problem z USB

Witam Forumowiczów,

NIe wiem jak naprawić problem z USB.Port wogule nie reaguje. Gdy podłączam użądzenia nic nie działa komputer nie wykrywa. A ja mam wrażenie jakby wogule port był wyłączony.

Proszę pomóżcie! !!

Posiadasz wgrane wszystkie sterowniki do płyty głównej?

Wejdź do menedżera urządzeń (w menu start->uruchom, wpisz devmgmt.msc) i sprawdź, czy są tam jakieś znaki zapytania lub wykrzykniki oraz czy sam kontroler USB jest wykrywany.

Jeżeli go tam nie ma, wejdź do Biosu i w zakładce Integrated Peripherals poszukaj USB Controller oraz USB Controller 2.0 i je włącz.

Ni9c z tego co wymieniłeś

Mój komputer–>właściwości–>menedżer urządzeń–>kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej

Sprawdż czy są włączone porty usb.

Wszystkie !!

Skoro wszystkie są włączone, to powiedz jakie wszystkie urządzenia nie działają (mysz, klawiatura, pendrive, dysk przenośny)? Jeżeli nie działają wszelkie urządzenia do przechowywania danych, to:

W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo i sprawdź.

na Linuxie też nie działają :frowning:

A w Biosie sprawdzałeś?

Zobacz, czy płyta główna nie uległa uszkodzeniu, sprawdź zwłaszcza stan kondensatorów: http://obrazki.elektroda.net/54_1152205433.jpg

wszystko jest w porządku

Zrób reset Biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235

Jak nadal pod Windowsem oraz Linuxem porty będą wyłączone, to spróbuj aktualizacji Biosu. Jak nadal nic, to niczego więcej nie wymyślę, może być, że płyta główna jest uszkodzona.

Bkieł , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Właśnie podłączyłem telefon i USB działa a gdy podłączam pendrive nie :cry: