Problem z USB

Witam!

Mianowicie problem polega na tym, że posiadam w domu neostrade i mój modem nie zawsze chce “połączyć” się z internetem bo zamiast zielonej strzałki mam czerwoną… dopiero po wyłączeniu kompa z zasilania na 30 sekund i uruchomieniu go moge się połączyć. W nowszych sprzętach takiego problemu nie ma nawet na starszych komputerach ten problem nie występuje- nie spotkałem się z tym problemem.

nie wiem co mam zrobic bo takie wyłączanie kompa to jest troche wkurzające i czasochłonne. na początku po zainstalowaniu neostrady gdy łączyłem się z internetem to po chwili wieszał mi się komp i nic nie szło zrbić nawet nie pomagało wgranie windowsa od nowa a mam XP pro z SP2 ale znalazłem podobny problem w necie i trzeba było zmieniać kilka liczb w pliku adidsl.cfg

Czy jest jakaś łatka z uaktualnieniami albo czy ma ktoś jakąś rade na to??

mój sprzęt:

Typ procesora Intel Celeron, 789 MHz (9.5 x 83)

Nazwa płyty głównej ECS P6BAT-A+ (2 ISA, 4 PCI, 1 AGP, 3 DIMM)

Mikroukład płyty głównej VIA VT82C693A Apollo Pro133

Kontroler USB1 VIA VT83C572 PCI-USB Controller

Urządzenie USB USB ADSL WAN Adapter

Zadzwoń na infolinie neostrady,może Ci coś doradzą.

To zdaje się jest problem z zasilaniem portu USB, najlepiej Ci tu poradzi własnie infolinia od neo bo jak miałem problemu z neo (innego typu) to zawsze najpierw mi gadali o tym zasilaniu portów :stuck_out_tongue:

Problemem głównym może być przetaktowanie procka - wróć do standardu i sprawdź.

Widzę że masz kontroler PCI USB w jakiej wersji 1.1 czy 2.0 i czy tu masz podłączone neo,a jak działa neo na USB z płyty głównej.

Dodatkowo poczytaj.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 747#320747

Wgraj stery do płyty głównej - pakiet VIA 4.38. - masz na płycie do neo.

Zrezygnuj z aplikacji TPSA jeśli używasz.

Sprawdź czy porty USB działają na innym urządzeniu USB prawidłowo.

Zasilacz sprawdź napięcia.

I tu poczytaj.

http://neostrada.info/instalacja.php

http://turbokrecik.neostrada.pl/

Na standardowym taktowaniu procka jest tak samo. Wgrane miałem najnowsze stary od płyty i nic!! A port USB mam 1.1

Zmień port PCI dla karty PCI USB - unikaj pierwszego portu PCI licząc od portu AGP.

I na USB 1.1 neostrada musi chodzić dobrze - sprawdź wszystko jeszcze raz - poczytaj podane linki.

Sprawdź modem,linie telefoniczną,filtry i resztę.

Co z portami USB na płycie głównej,jak korzystasz z karty PCI USB,porty USB zintegrowane wylącz na disabled i zapisz bios Save.

Jak porty USB zintegrowane dobre na płycie tu podłącz modem neostrady.

Tylko cała filozofia polega na tym, że ja używam portów USB zintegrowanych na płycie bo nie posiadam innych.

Na płycie są dwa wejścia USB jeden mam podłączony modem a drugi wisi sobie kabel pod który od czasu do czasu podłącze aparat cyfrowy albo odtwarzacz mp3 na moment zgrania danych i zdarza się też tak, że (nie zawsze) w momencie jak mam coś podłączone to zawiesza mi się komp.

To sam napisałeś że masz kontroler PCI USB.

Ale w takim razie możliwe że masz uszkodzone porty USB w kompie.

Lub słaby/uszkodzony zasilacz.

Zrób co pisałem - odinstaluj porty USB i zobacz.

Zainwestuj w kontroler PCI USB w wersji 2.0 i tutaj podłącz neostradę i resztę,a zintegrowane porty USB wyłącz w biosie na disabled i zapisz bios Save.

Komp stary to i płyta i zasilacz i reszta może być uszkodzona oraz podkręcenie procka też nie służy reszcie podzespołów kompa w prawidłowej pracy.