Problem z USB

(Majuch18) #1

Witam!

Mianowicie problem polega na tym, że posiadam w domu neostrade i mój modem nie zawsze chce "połączyć" się z internetem bo zamiast zielonej strzałki mam czerwoną... dopiero po wyłączeniu kompa z zasilania na 30 sekund i uruchomieniu go moge się połączyć. W nowszych sprzętach takiego problemu nie ma nawet na starszych komputerach ten problem nie występuje- nie spotkałem się z tym problemem.

nie wiem co mam zrobic bo takie wyłączanie kompa to jest troche wkurzające i czasochłonne. na początku po zainstalowaniu neostrady gdy łączyłem się z internetem to po chwili wieszał mi się komp i nic nie szło zrbić nawet nie pomagało wgranie windowsa od nowa a mam XP pro z SP2 ale znalazłem podobny problem w necie i trzeba było zmieniać kilka liczb w pliku adidsl.cfg

Czy jest jakaś łatka z uaktualnieniami albo czy ma ktoś jakąś rade na to??

mój sprzęt:

Typ procesora Intel Celeron, 789 MHz (9.5 x 83)

Nazwa płyty głównej ECS P6BAT-A+ (2 ISA, 4 PCI, 1 AGP, 3 DIMM)

Mikroukład płyty głównej VIA VT82C693A Apollo Pro133

Kontroler USB1 VIA VT83C572 PCI-USB Controller

Urządzenie USB USB ADSL WAN Adapter

(Piotr Kotarba) #2

Zadzwoń na infolinie neostrady,może Ci coś doradzą.

(Szymszejdi) #3

To zdaje się jest problem z zasilaniem portu USB, najlepiej Ci tu poradzi własnie infolinia od neo bo jak miałem problemu z neo (innego typu) to zawsze najpierw mi gadali o tym zasilaniu portów :stuck_out_tongue:

(JNJN) #4

Problemem głównym może być przetaktowanie procka - wróć do standardu i sprawdź.

Widzę że masz kontroler PCI USB w jakiej wersji 1.1 czy 2.0 i czy tu masz podłączone neo,a jak działa neo na USB z płyty głównej.

Dodatkowo poczytaj.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 747#320747

Wgraj stery do płyty głównej - pakiet VIA 4.38. - masz na płycie do neo.

Zrezygnuj z aplikacji TPSA jeśli używasz.

Sprawdź czy porty USB działają na innym urządzeniu USB prawidłowo.

Zasilacz sprawdź napięcia.

I tu poczytaj.

http://neostrada.info/instalacja.php

http://turbokrecik.neostrada.pl/

(Majuch18) #5

Na standardowym taktowaniu procka jest tak samo. Wgrane miałem najnowsze stary od płyty i nic!! A port USB mam 1.1

(JNJN) #6

Zmień port PCI dla karty PCI USB - unikaj pierwszego portu PCI licząc od portu AGP.

I na USB 1.1 neostrada musi chodzić dobrze - sprawdź wszystko jeszcze raz - poczytaj podane linki.

Sprawdź modem,linie telefoniczną,filtry i resztę.

Co z portami USB na płycie głównej,jak korzystasz z karty PCI USB,porty USB zintegrowane wylącz na disabled i zapisz bios Save.

Jak porty USB zintegrowane dobre na płycie tu podłącz modem neostrady.

(Majuch18) #7

Tylko cała filozofia polega na tym, że ja używam portów USB zintegrowanych na płycie bo nie posiadam innych.

Na płycie są dwa wejścia USB jeden mam podłączony modem a drugi wisi sobie kabel pod który od czasu do czasu podłącze aparat cyfrowy albo odtwarzacz mp3 na moment zgrania danych i zdarza się też tak, że (nie zawsze) w momencie jak mam coś podłączone to zawiesza mi się komp.

(JNJN) #8

To sam napisałeś że masz kontroler PCI USB.

Ale w takim razie możliwe że masz uszkodzone porty USB w kompie.

Lub słaby/uszkodzony zasilacz.

Zrób co pisałem - odinstaluj porty USB i zobacz.

Zainwestuj w kontroler PCI USB w wersji 2.0 i tutaj podłącz neostradę i resztę,a zintegrowane porty USB wyłącz w biosie na disabled i zapisz bios Save.

Komp stary to i płyta i zasilacz i reszta może być uszkodzona oraz podkręcenie procka też nie służy reszcie podzespołów kompa w prawidłowej pracy.