Problem z USB

Witam!!!

Mam dosc duzy problem… Mam nadzieje, ze mi w nim pomozecie.

Niedawno (2 dni temu) kupiłem sobie odtwarzacz mp3. Napisali w instrukcji, ze podlaczajac przez kabel USB bedzie dzialac jak pendrive i komputer bedzie go czytac jako dysk twardy. Tymczasem podlaczam mp3 do komutera. Wyskakuje mi ikonka, ze wykryto nowy sprzet. Zaraz pozniej wyskakuje dymek, ze sprzet jest gotowy do uzycia. Wchodze w “Moj komputer”, patrze, ale nie ma zadnego nowego dysku twardego. Probowalem cos pokombinowac w dodawaniu sprzetu, ale za kazdym razem jest napis "Nieznane urzadzenie’, a we wlasciwosciach pisze, ze nie ma sterownika. Podstanowilem odpalic plytke zalaczona do mp3. tylko tam jest sterownik pod win98 i nie chce dzialac, a w instrukcji pisza, ze w XP wykrywa bez problemu. Juz nie wiem co mam robic. Prosze pomuzcie :frowning:

Złączono Posta : 03.09.2006 (Nie) 2:41

Przepraszam wszystkich, że nie używałem polskich znaków! bardzo się spieszyłem z opisaniem problemu i zapomniałem o polskich znakach. Jeszcze raz przepraszam! !!

Czyli rozumiem, że używasz XP ?

Próbowałeś aktualizować sterownik z plyty instalacyjnej ?

BTW

Nie przepraszaj - po prostu ich używaj

gro90 , nie wiem czy to działa w playerach MP3, ale wiem, że PenDrive, przed użyciem trzzeba sformatować, więc może w przypadku MP3 playera, trzeba zrobić tak samo ?

START -> Uruchom -> diskmgmt.msc

Kilkasz na dysk wymienny prawym przyciskiem myszy i wybierasz formatuj ;]

Powinno zadziałac ale nie wiem czy to działa jak w PenDrive’ach

:spoko:

MP3 formatuj zawsze z poziomu menu urządzenia - instrukcja MP3 w rękę i czytaj.

Wejdź do zarządzania dyskami i może trzeba przydzielić/zmienić mu literę.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=41303

Przewaliłóem parę stron i natknąłem sie na podobny problem i właśnie metoda podana przez JNJN , pomogła ;]

Spróbuj

:spoko:

Problem w tym, ze komputer widzi to jako “Nieznane urządzenie” (obok jest znaczek portu USB), a nie widzi tego jako dysku twardego. Jeszcze próbowałem odpalic odtwarzacz u kolegi i wszystko działało. Co mam teraz zrobić ??

A zrobiłeś co pisaliśmy.

masz SP2?

A ja może zapytam inaczej… albo powiem… weź płyte z sterami do Płyty Głównej… wjedz na menadzer urządzen. (Mój komputer> wlasciwosci itd) wybierz USB i zainsatluj od nowa setrowniki do magistrali…to powinno pomóc