Problem z USB2.0 na XP SP2

(Cypiseek) #1

witam! po formacie nie moge zainstalowac sterownikow do USB 2.0. przez panel sterowania itd nie wyszukuje sterow na plytce od plyty glownej (INTEL) a odpalajac plytke instalacja zostaje przerwana i nic z tego nie wynika. kombinuje i nic mi nie wychodzi. przez menedzer zadan i aktualizacje sterow nic nigdzie nie moze znalezc :confused: pomocy! !!

(Gina Gina) #2

No bo, no bo jak masz WinXP SP2 to normalnie ju偶 nie instalujesz USB2.0

driver贸w, s膮 one wbudowane w WinXP (dla USB2.0 poczawszy od SP1)

Drivery USB2.0 pod WinXp SP2 instalujesz tylko dla urz膮dze艅

w opisie kt贸rych wyra偶nie pisze 偶e musisz to zainstalowa膰

np kamera DV. :>

(Avenger) #3

Dok艂adnie :smiley: .... USB 2.0 w po艂膮czeniu z xp'ekiem bez 偶adnego sp lub starszym windowsem b臋dzie si臋 domagac sterownik贸w a tak 艣miga elegancko :dres: Chyba 偶e system jest skopany. Ewentualnie mo偶na poszuka膰 w necie znaj膮c producenta i model p艂yty g艂贸wnej najnowszej aktualizacji do chipseta z tej偶e p艂yty. Ale generalnie powinno dzia艂a膰 odrazu.

Najlepszym lekarstwem na wszystko jest dobry format :slight_smile:

(Cypiseek) #4

no wlasnie jest po dobrym formacie i nie wykrywa mi zadnych portow USB jak cos podlacze to wlacza sie kreator dodawania sprzetu i nic nie znajduje :confused:

chyba jestem pierwszym co ma tak smieszny i straszny zarazem problem

(McDracullo) #5

A co pod艂膮czasz? Trzeba zainstalowac osobne stery do Modemu itp, ale nie do port贸w USB.

(Cypiseek) #6

drukarke skaner i kabel do kompa :]

(McDracullo) #7

zainsatluj stery do tych urz膮dze艅.

kabel od tych urz膮dze艅, czy od innego kompa? Czy jak to wygl膮da. Opisz dok艂adnie.

(Cypiseek) #8

taki ciemny ogolnie to ja nie jestem:) plyta glowna (stery) albo cus nie pozwalaja mi zainstalowac sterow do usb ktore natabene powinny sie zainstalowac same podczas instalacji systemu... po prostu w zaden sposob nie moge zainstalowac sterow a w menedzerze zadan widnieja przepiekne znaki zapytania... :frowning: nie wiem czy siadlo cos na plycie glownej czy moze sprobowac inne stery do plyty glownej czy cokolwiek innego aby tylko dzialalo! !!

(McDracullo) #9

cypiseek ale nie rozumiem o czym Ty teraz m贸wisz. Pod艂膮cz drukarke do USB, w艂贸偶 p艂yte ze streami od niej i zainstaluj je. Jak tak robisz to co si臋 dzieje?

(JNJN) #10

cypiseek

U偶ywaj polskich znak贸w,opcja zmie艅 i popraw.

Jaki system masz?

Co m贸wi menad偶er urz膮dze艅 je艣li chodzi o kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.

Przeinstaluj porty USB - wszystko w linku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=101306

(Cypiseek) #11

xp sp2 jak pisalem w temacie. w menedzerze zadan sa znaki zapytania. co sie dzieje jak podlacze drukarke i probuje zainstalowac stery?? NIC :slight_smile:

nigdzie ich nie moze znalezc chociaz powinien

(Gina Gina) #12

Mia艂em podobny problem z p艂yt膮 ASUSA P4PE (USB na p艂ycie od NEC-a)

System WinXP musi byc zainstalowny na czysto z SP1 lub SP2.

Pr贸ba instalowania urz膮dze艅 USB przed zainstalowaniem

SP1 ew SP2 powoduje 偶e system nie reaguje ju偶 na 偶adne

p贸藕niejsze pr贸by !!

(JNJN) #13

cypiseek

By艂e艣 o co艣 proszony.

I czy w og贸le p艂yta obs艂uguje USB2.0,je艣li tak mo偶e jest wy艂膮czone w biosie na disabled.

Je艣li masz USB w wersji 1.1 u偶ywaj ster贸w systemowych,jak masz XP z SP2 i USB 2.0 u偶ywaj ster贸w systemowych.