Problem z USB2.0 na XP SP2

witam! po formacie nie moge zainstalowac sterownikow do USB 2.0. przez panel sterowania itd nie wyszukuje sterow na plytce od plyty glownej (INTEL) a odpalajac plytke instalacja zostaje przerwana i nic z tego nie wynika. kombinuje i nic mi nie wychodzi. przez menedzer zadan i aktualizacje sterow nic nigdzie nie moze znalezc :confused: pomocy! !!

No bo, no bo jak masz WinXP SP2 to normalnie już nie instalujesz USB2.0

driverów, są one wbudowane w WinXP (dla USB2.0 poczawszy od SP1)

Drivery USB2.0 pod WinXp SP2 instalujesz tylko dla urządzeń

w opisie których wyrażnie pisze że musisz to zainstalować

np kamera DV. :>

Dokładnie :smiley: … USB 2.0 w połączeniu z xp’ekiem bez żadnego sp lub starszym windowsem będzie się domagac sterowników a tak śmiga elegancko :dres: Chyba że system jest skopany. Ewentualnie można poszukać w necie znając producenta i model płyty głównej najnowszej aktualizacji do chipseta z tejże płyty. Ale generalnie powinno działać odrazu.

Najlepszym lekarstwem na wszystko jest dobry format :slight_smile:

no wlasnie jest po dobrym formacie i nie wykrywa mi zadnych portow USB jak cos podlacze to wlacza sie kreator dodawania sprzetu i nic nie znajduje :confused:

chyba jestem pierwszym co ma tak smieszny i straszny zarazem problem

A co podłączasz? Trzeba zainstalowac osobne stery do Modemu itp, ale nie do portów USB.

drukarke skaner i kabel do kompa :]

zainsatluj stery do tych urządzeń.

kabel od tych urządzeń, czy od innego kompa? Czy jak to wygląda. Opisz dokładnie.

taki ciemny ogolnie to ja nie jestem:) plyta glowna (stery) albo cus nie pozwalaja mi zainstalowac sterow do usb ktore natabene powinny sie zainstalowac same podczas instalacji systemu… po prostu w zaden sposob nie moge zainstalowac sterow a w menedzerze zadan widnieja przepiekne znaki zapytania… :frowning: nie wiem czy siadlo cos na plycie glownej czy moze sprobowac inne stery do plyty glownej czy cokolwiek innego aby tylko dzialalo! !!

cypiseek ale nie rozumiem o czym Ty teraz mówisz. Podłącz drukarke do USB, włóż płyte ze streami od niej i zainstaluj je. Jak tak robisz to co się dzieje?

cypiseek

Używaj polskich znaków,opcja zmień i popraw.

Jaki system masz?

Co mówi menadżer urządzeń jeśli chodzi o kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.

Przeinstaluj porty USB - wszystko w linku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=101306

xp sp2 jak pisalem w temacie. w menedzerze zadan sa znaki zapytania. co sie dzieje jak podlacze drukarke i probuje zainstalowac stery?? NIC :slight_smile:

nigdzie ich nie moze znalezc chociaz powinien

Miałem podobny problem z płytą ASUSA P4PE (USB na płycie od NEC-a)

System WinXP musi byc zainstalowny na czysto z SP1 lub SP2.

Próba instalowania urządzeń USB przed zainstalowaniem

SP1 ew SP2 powoduje że system nie reaguje już na żadne

późniejsze próby !!

cypiseek

Byłeś o coś proszony.

I czy w ogóle płyta obsługuje USB2.0,jeśli tak może jest wyłączone w biosie na disabled.

Jeśli masz USB w wersji 1.1 używaj sterów systemowych,jak masz XP z SP2 i USB 2.0 używaj sterów systemowych.