Problem z usługami w poleceniu msconfig


(pozdro) #1

Od kilku dni gdy chcę wyłączyć usługi w poleceniu msconfig, pojawia się taki błąd:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b38 ... 40159.html

Z czym to jest związne??Czy to możliwe, że ten problem powiązny jest z moim ostatnim topiciem dotyczącym kont adminów?? Pomożcie!


(system) #2

wygląda na to że nie masz praw administratorskich :wink: aby dokonać zmian


(pozdro) #3

Ale to pojawiło się nagle…help…


(Anonymous Dreams) #4

Spróbuj tego

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=775


(pozdro) #5

Sformatowalem kompa i problem znowu sie pojawił…nadal ten sam komunikat co wyżej podałem…a do tego jeszcze jak np. uruchamiam program mIRC to nie mam dźwięku przy np chacie połączeniu do kanału lub serva itp. Nic w opcjach nie zmienialem…pojawilo sie to rownoczesnie z tym bledem zwiazanym z kontami


(goomish) #6

Ja tak trochę off-topic. Nie używaj msconfig do wyłączania usług systemowych. MSConfig niestety sam nie śledzi ai nie pozwala na analizę zależności między usługami. Umożliwia też przypadkowe wyłączenie usługi o znaczeniu krytycznym dla prawidłowego działania systemu. W wyniku czego możesz narobić sobie kłopotów, z niemożnością uruchomienia systemu włącznie.

Jesli chcesz włączać/wyłączać, wstrzymywać lub zatrzymywać usługi - lepiej użyj przystawki services.msc (Narzędzia administracyjne -> Usługi)


(pozdro) #7

Ok udalo sie…ale teraz wystapil problem z Mozilla Thunderbird. Jak przychodzi wiadomosc zamiast podstawowego dzwieku programu slysze jakies pikniecie z komputera ktore wystepuje przy braku sterownikow dzwiekowych. Mimo iz opcja z dzwiekami jest wlaczona na standard z dnia na dzien wszystko sie zepsulo. Da sie to jakos naprawic?


(pozdro) #8

Niedawno zakupiłem kompa z podpisu i gdy kilka dni temu wszedłem na niego wpisuje msconfig w START>URUCHOM> i gdy klikam OK to znowu się problem pojawił…wiecie o co chodzi?