Problem z uśpieniem komputera. Czarny ekran

Witam.

Ostatnio dzieje się coś dziwnego. Gdy zostawie komputer na jakis czas sam, tzn coś się tam będzie skanować czy np wgrywać film na youtuba, to gdy wrócę jednostka centralna jest wyciszona, monitor zgaszony. Niby się komputer uśpił. W opcjach też jest, że ma się po 30 minutach usypiać. Tylko problem pojawia się gdy chce go ponownie obudzić. Klikam spacje, ruszam myszką, wiatraki zaczynają działać ponownie, ale monitor się nie włącza :frowning: . Na chwile zapala się powitalne okno w monitorze a po chwili “brak sygnału, i czarny ekran” . I nawet jak zrobię reset, to komputer się już nie włączy. Przechodzi biosa i zgasa moniotor wtedy gdy powinny iśc paski ładowania systemu. Pamiętam, że wcześniej wychodziłem z domu na 3-4 godziny i nie było problemu z usypianiem… ruszyłem myszką bo monitor był zgaszony i wszystko wracało do normy. Prosze o pomoc

zaktualizuj system oraz sterowniki… jaki system operacyjny ?? wyłącz stan wstrzymania…

spotkałem się już kiedyś z podobnym problemem, tyle że na laptopie. Spróbuj zaktualizować sterowniki do karty graficznej itd. albo powrócić do starych wersji poprzez przywracanie systemu do dnia gdy problem jeszcze nie występował :slight_smile:

Spróbuj zaktualizować sterowniki do karty graficznej. Uważaj bo mi tak właśnie spaliła się karta graficzna !!

Kurcze nie chciałbym, żeby mi się spaliła karta za 2 tysiące :/. Spróbuje zaktualizować stery, na razie wyłączyłem usypianie. A jeśli aktualizacja sterowników nie pomoże to gdzie szukac rozwiązania? Mam Windows 7, Radeona HD x2 4870

Lu … Mocna karta

nom mocna karta i problemy sprawia, choć tak naprawdę nie wiemy czy to na pewno wina sterowników do niej… Jeśli zmiana sterownika nie pomoże, to skoro wcześniej nie było kłopotów to może by tak zrobić przywracanie systemu do tamtego czasu? Czy to było zdecydowanie daawno temu? :wink: