Problem z ustawieniami firefoxa przez TuneUp Utilities 2011

Witam, ostatnio zainstalowałem TuneUp Utilities 2011, program jest świetny, spełnił moje oczekiwania, nie mam z nim żadnych problemów oprócz jednego. Mianowicie na początku użytkowania w programie w zwiększeniu wydajności, podałem w jaki sposób łączę się z internetem, zoptymalizował mi firefoxa w about:config i tu pojawia się problem…bo ja stosuje inne ustawienia niż ustawił mi TuneUp. Niby jest to samo ale strony inaczej mi się ładują. Próbowałem w about:config zmieniać ustawienia ale po zamknięciu przeglądarki ustawienia TuneUp powracają. Próbowałem w programie to wyłączyć ale nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji. Nawet po wyłączeniu zwiększania wydajności te ustawienia powracają. Zresztą nie chcę rezygnować z wydajności, chodzi mi tylko o liska, żeby tam mi nie zmieniał ustawień. Może ktoś się spotkał już z tym problemem i wie jak go rozwiązać, będę wdzięczny.

Na głównym ekranie TuneUp - wybierz Stan i zalecenia /pierwsza zakładka/ - później Zwiększanie wydajności i tam wybierz Zmień profil - i ustawiasz co i jak chcesz.

No tak, już to robiłem. Przy zmianie profilu jest tylko możliwość ustawienia innego profilu, który mi zmienia ustawienia w firefoxie na inne ale nie mogę ustawić swoich. W profilu wyłączyłem nawet opcję że nie łączę się z netem i dalej to samo…zmienia ustawienia na swoje. Wiem jakbym mógł to rozwiązać-poprzez usunięcie programu. Ustawienie swoich ustawień w przeglądarce, ponownie zainstalowanie programu ale już zrezygnować/pominąć z ustawień netu ale chciałbym tego uniknąć jeśli to możliwe.

arek36 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Przycisk Firefox-> Informacje dla pomocy technicznej-> “Folder Profilu”-przycisk “Pokaż zawartość”-> otworzy Ci się explorer z zawartością profilu lisa-> Zamknij Lisa-> w folderze profilu zlokalizuj plik “user” (plik Javascript)-> klik prawym myszy -> “edytuj” -> tam znajdziesz wartości wymuszone przez TU-> skasuje je-> zapisz zmiany.

W opcjach TU wyłącz wymuszanie “optymalizacji Firefox” (o ile jest taka opcja, teraz nie pamiętam jak to wyglądało…) bo może znowu Ci nadpisać Twoje ustawienia -> ustaw Swoje wartości w about:config :wink:

Dziękować :slight_smile: Zrobiłem tak jak napisałeś i problemu nie ma, ustawiłem swoje ustawienia w about:config, włączyłem TU ustawiłem profil i ponownie wykazał że lisek jest do konfiguracji ale tym razem zrezygnowałem/ukryłem zmianę ustawień i jest okey. Jeszcze raz dzięki :slight_smile: