Problem z ustawieniem bootowania przez usb

Witam,2 tygodnie temu padł mi dysk w Laptopie Hp mini-210-2100.Firma Hp przysłała mi nowy dysk wraz z Win 7 na pendrivie. Problem w tym że podczas instalowania winowsa nie mogę ustawić prawidłowego bootowania w biosie gdyż wyskakuje mi błąd typu: CDBOOT:Couldn’t find BOOTMGR ,przesyłam fotki dla rozjaśnienia sytuacji i proszę o pomoc.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8ab … 8bd91.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0b6 … 75ef0.html

Windows nie jest bootowalny, i dlatego. Ściągnij sobie z internetu niemodyfikowanego Windowsa, wgraj na swój klucz i wyjdzie na to samo co zainstalowałbyś preinstalowany system, tyle że nie będziesz miał kupy zbędnego softu, którego jedynym zadaniem jest zamulanie systemu i nic poza tym… Pamiętaj tylko, ze zainstalowanego Windowsa w ten sposób trzeba aktywować telefonicznie, ponieważ producenci OEM mają własne klucze , które niestety nie przechodzą prze netową aktywację i trzeba aktywować telefonicznie.

To po co mi wysłali recovery disk?

W BootOrder ustaw jako pierwszą pozycję USB Diskette on Key.

Niestety to samo

Możesz opisać dokładnie co jest na tym pendrive od HP ?

Żebyś mógł sobie wgrać Windowsa, ale jeszcze raz powtarzam - nie ma sensu wgrywać systemu od nich, ponieważ ten system jest zawalony różnej maści do niczego nikomu potrzebnego oprogramowania, które niepotrzebnie startuje z Windowsem i mało tego, że zabiera RAM i miejsce na dysku, to jescze bociąża CPU i spowalnia komputer. Ten Windows w ogóle niczym się nie różni od tego kupionego oddzielnie w sklepie poza tym, że po zainstalowaniu system jest aktywowany, masz sterowniki i mnóstwo syfu w postaci softu w wersji trial i innego g**na… Co jak co, ale chyba nie jesteś do tego stopnia upośledzony, że musisz konieczne na gwałt wgrać gotowany system, bo nie poradzisz sobie z odwiedzeniem strony producenta, odnalezieniem na jego stronie swojego modelu oraz pobraniem i zainstalowaniem sterowników? Aktywacja to też nie jest żaden problem, ponieważ polega ona na tym, ze wkręcasz numer i po prostu wykonujesz instrukcje automatu po czym automat daje klucz do aktywacji, wklepujesz go w systemowy kreator aktywacji i problem z głowy. Potem jak nie chce Ci się robić tego przy każdej reinstalacji, to możesz zrobić aktywację, wgrać podstawowy soft+drivery i zrobić obraz clone zillą, lub innym softem tego typu i potem jak padnie Windows, przywracasz system z utworzonego obrazu i po bólu…

Piotr92 - jedno pytanie: w którym sklepie dostaniesz Windows 7 RT??

Ja nie piszę o preinstalowanym co producent dołącza do komputera, tylko o zwykłej wersji OEM, którą każdy Kowalski może kupić w sklepie komputerowym… Wrsję preinstalowaną dopaść do też nie jest problem - dzwonię na support producenta, mówię, że chciałbym otrzymać płytę z systemem, podaję adres i po kilku dniach płytę mam już w Domu, ewentualnie idę do serwisu, proszę o wgranie recovery i już mam - w sumie nawet nie wiem czy praktycznie nie od ręki…

Coraz mniej rozumiem o co ci chodzi: dokładnie to o czym piszesz - otrzymał djjjj. Windows Starter występuje JEDYNIE w wersji OEM, ba! jest dostępny jedynie dla firm produkujących sprzęt - oficjalnie nawet nie można go sobie kupić tak jak “zwykłej wersji OEM”. Wersję preinstalowaną djjjj otrzymał od producenta - na pendrive - który z jakiegoś powodu nie botuje mu sprzętu - i to jest problem do rozwiązania - więc ponawiam pytanie: o czym ty piszesz ? Bo jeśli o wyższości “własnej instalacji” nad “przywróceniem obrazu HP” - to pragnę zwrócić uwagę że pomyliłeś wątki.

djjjj , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Veers , ja tylko proponuję wgrać czystego Windowsa, niż wpierdzielić tego szrota od HP, który dam sobie rękę uciać, że już po max. 3 tygodniach będzie działać jak muł… Powtarzam po raz trzeci - ten Windows niczym się nie różni poza tym, że po instalacji system jest aktywowany, posiada sterowniki i mnóstwo softu do niczego niepotrzebnego, które tylko spowalnia działanie systemu i niepotrzebnie zajmuje miejsce na HDD czy tam SSD… Prawda jest taka, że ludzie kupują lapy z zawaloną niepotrzebnym softem Vistą/7, system zaczyna uruchamiać się 5-10 minut i potem jeden z drugim zaczyna pierdzielić farmazony, że XP jest spoko, a Vista i 7 jest be, bo długo się uruchamia i bardzo wolno działa. A to wszystko to jest g**no prawda, ponieważ wystarczy wykonać czystą instalację takiej Visty czy Siódemki, dorzucić sterowniki ze strony producenta oraz aktywować i system o dziwo zasuwa jak powalony… Miałem już okazję na nie jednym lapie przeinstalowywać Windowsa i każdy robił oczy jak 5-cio złotówki i ze zdziweniem mnie pytał jak ja to zrobiłem, że Windows mu tak szybko działa i każdy był w wielkim szoku jak odpowiadałem, że po prostu wystarczyło na czysto wgrać Windowsa + sterowniki, a nie tego gniota od producenta OEM…

Piotr92 - zgadzam się tylko w jednym punkcie - że producent “wie lepiej”. Jednak nadal ta wiedza nie rozwiązuje problemu przedstawionego przez djjj, a wręcz stwarza kilka dodatkowych (o których napisałem wyżej).

Ludzie po co te nerwy???Zgadzam się z użytkownikiem Veers że dalej mój problem nie jest rozwiązany.Piotrze 92 ja próbuję zrozumieć politykę hp bo jeśli ktoś wysyła mi pena recovery disk w celu usunięcia awarii a fizycznie laptop nie chce bootować dystemu z usb to gdzie tu logika?Zdaje sobie sprawę że można go inaczej zainstalować ale teraz nie mam na to czasu bo laptop jest na firmę i uniemożliwia mi pracę

Rozumiem, w takim razie wydaje mi się, że da radę zainstalować system z tego pena, tylko trzeba go przygotować do tego - trzeba go ustawić jako nośnik bootowalny, bo obecnie wygląda na to, że nim nie jest. Inny słowy sytuacja wygląda tak samo, jakbyś Windowsa nagrał jako płytę z danymi - również nie wystartuje, ponieważ płyta nie będzie posiadała sektora rozruchowego, który zainicjuje uruchomienie instalatora. Niestety tak jest, że wystarczy nagrać pliki instalatora na pena i na jednym kompie ruszy po ustawieniu boot’a z pena, a na drugim już nie ruszy bez odpowiedniego przygotowania. Włóż pena na innym kompie, przekopiuj sobie na dysk pliki znajdujące tam i zastosuj się do tego, co jest opisane tutaj: http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,3908.html. Poradnik jest przeze mnie sprawdzony, a więc nie ma takiej opcji, aby nie zadziałało. Jest tylko jedno zastrzeżenie - komputer na któym będziesz będziesz to robił musi mieć Vistę, lub 7, ponieważ na XP nie można zrobić tego w sposób opisany w podanym linku.

Jakie nerwy ? 8)

Jeszcze raz ponawiam pytanie: djjj podaj dokładnie co widzisz po wejściu na pendrive. (konkretnie: zaczynam podejrzewać że masz na nim plik OBRAZU instalatora - np. w formacie ISO).