Problem z ustawieniem DHCP w D-link DWL2100AP


(Kasten) #1

Witam

Mam acces pointa D-link DWL2100 AP, podłączam go do modemu sieci kablowej i wszystko jest ok jednak jak drugi komputer podłączam do wifi to występuje konflikt adresów IP.

Problem rozwiąże ustawienie DHCP tylko nie wiem co mam powpisywać w poszczególne pola. Wygląda to tak: DHCP DWL2100AP . Czy ktoś mógłby doradzić?

Pozdrawiam


(roobal) #2

Od ISP dostajesz pubczline czy prywatne IP?

Podajesz tam adresację jaką ma przydzielać DHCP, jeśli masz prywatne IP, to twoja adresacją powinna być z innej podsieci, ale bez szczegółów mogę podać Ci tylko ogólną informację.


(Kasten) #3

od ISP dostaje publiczne IP.

Bo chodzi o to że dostałem z kablówki cisco EPC3008 i chcę, aby sygnał był dostępny przez wifi. Mam D-link DWL-2100AP i nie mogę go tak ustawić żeby 3 komputery mogły korzystać z internetu. Muszę coś skonfigurować w tym Ap (prawdopodobnie DHCP server) a nie wiem jak. co potrzebuję do konfiguracji tego Ap?


(roobal) #4

Przede wszystkim musisz włączyć serwer DHCP, a adresacja dowolna. Oczywiście AP musi posiadać NAT, inaczej nie podłączysz więcej jak właśnie tylko jeden komputer, bo AP bez NAT przekaże adres publiczny do jednego komputera, dlatego serwer DHCP jest domyślnie wyłączony.