Problem z ustawieniem dźwięku


(Marcin Wnek14) #1

Witam,

Otóż mam taki problem. Ostatnio zakupiłem sobie głośniki Creative Inspire T6160 i po podłączeniu do komputera działały tylko pod obsługą 2.1, jakoś sobie z tym poradziłem i "niby" chodzą pod 5.1 ale wrócę do problemu: próbowalem go rozwiązać, instalowałem z 5 rodzajów sterowników (również te z płyty) ale ciągle występywał ten sam błąd:

Jak klikam np. na głośnik centralny to prawy tylni się odzywa, nawet jak przestawiam w subwooferze kable tak jak nie powinny byc to ostatecznie wychodzi ze dzialaja wszystkie głośniki poprawnie prócz prawego tylniego (wtedy odzywa się subwoofer, a jak klikne na subwoofer to też. )

edit@

Karta dźwiękowa jest zintegrowana z płytą główną - Realtek ALC880

Proszę o pomoc,

Marqcin.


(Adalbert) #2

Odinstaluj sterowniki od dźwięku, przeczyść kompa CCleanerem (pliki i rejestr), zainstaluj najnowsze sterowniki ze strony Realteka (http://www.realtek.com.tw/downloads/dow ... Down=false) i zobacz czy działa. Oczywiście sprawdź dokładnie jeszcze raz czy poprawnie kabelki wszystkie podłączyłeś.


(Marcin Wnek14) #3

up@

Niestety mam problem z pobraniem sterowników ze strony (z 4 serverów które tam podali nie moge pobrać z ani jednego :/)

Wyczyściłem rejestr tym programem i zainstalowalem ponownie sterowniki (stare usunąłem ) Problemu nie rozwiązało :confused:


(Adalbert) #4

A które sterowniki zainstalowałeś? Bo jeżeli ciągle z tych samych instalek instalujesz, to może tutaj być błąd, dlatego mówiłem, żebyś ściągnął najnowsze sterowniki.


(Marcin Wnek14) #5

Niestety ale nic nie daje :confused: Usunąłem te sterowniki stare i pobrałem najnowsze z tej strony (w końcu mi się udało :P), głośniki dalej źle chodzą :confused: (tak jak na tym zdjęciu wyżej jak klikne na subwoofer to głos wychodzi z głośnika po lewej stronie (wszystko na 100% mam dobrze podłączone, ale nie w tym kłopot, bo nawet jak pozamieniam kabelki i ustawię w zły sposób żeby tylko mieć dźwięk dobrze to ostatecznie jeden głośnik nie działa), Nie wiem naprwadę co z tym zrobić :confused:


(Adalbert) #6

No to wygląda mi to na jakiś błąd w głośnikach, chociaż ciężko mi to sobie wyobrazić...

Masz możliwość podpiąć te głośniki pod inny komputer (najlepiej taki, na którym działają dobrze jakieś inne głośniki 5.1)? Albo jakieś inne 100% sprawne głośniki, żeby u siebie sprawdzić?


(Marcin Wnek14) #7

tak akurat mam taką możliwość żeby podpiąć te głośniki do innego komputera w którym są 6.1, sprawdzę i zdam później relacje xD

-- Dodane 17.10.2009 (So) 17:36 --

Ok, sprawdziłem na innym komputerze, działają bardzo dobrze, zero szumów, każdy działa bez problemu a u mnie nadal lipa :confused: (dodam, że na tamtym komputerze nie jest zintegrowana karta dźwiękowa)


(Adalbert) #8

Jaką dokładnie masz płytę główną??


(Marcin Wnek14) #9

GIGABYTE i-DNA, LGA775 for intel pentium d processor

GA-8i945PLGE-RH

Intel 945pl express chipset

nie wiem co jeszcze dopisac xD


(Adalbert) #10

Poza

-aktualizacją BIOSu do najnowszej wersji F4 (http://gigabyte.pl/products/mb/bios/ga- ... ge-rh.html)

-odinstalowaniem wszelkich możliwych sterowników

-przeczyszczeniem kompa CCleanerem (pliki+rejestr)

-ponownym zainstalowaniem najnowszego sterownika do chipsetu (http://gigabyte.pl/products/mb/driver/g ... ge-rh.html)

-ponownym zainstalowaniem najnowszego sterownika do karty dźwiękowej (http://www.realtek.com.tw/downloads/dow ... Down=false)

-zainstalowaniu aktualizacji z Microsoft Update (no i oczywiście SP jeżeli nie masz najnowszego)

nie mam pomysłu.


(Marcin Wnek14) #11

cholera, namęczyłem się ale nic nie pomogło, odinstalowałem wszystko i zainstalowałem ponownie, głos nadal jest słabej jakości tyle że tym razem zmieniła się kolejność działania głośników.. (chodzą 2x z przodu + subwoofer, z tyłu nie dają oznak życia :confused: + centralny też nie żyje )

edit@

innymi słowy wróciło do poprzedniej formy (patrz post #1)


(Adalbert) #12

A może podłączysz jakiś inny zestaw głośników do swojej płyty?

Domyślam się, że płyta główna już nie na gwarancji?


(Marcin Wnek14) #13

To będzie tak samo jak podłącze inne głośniki :P, Na innym komputerze te głośniki działały bardzo dobrze, tutaj coś się wali i nie wiem co, głos jest słabej jakości i nie chodzą wszystkie tak jak trzeba :confused:


(Adalbert) #14

No chyba, że tak się złożyło, że akurat Twoje głośniki i Twoja płyta się ze sobą gryzą. :slight_smile:

Wiem, że pomysł słaby, ale innego już nie mam...


(Marcin Wnek14) #15

Zauważyłem też kolejną rzecz być może istotną:

Jak ustawiam głośniki na 2.0 (być może 2.1) to jakość dźwięku jest idealna ale dobrze by było żeby 5.1 działało :slight_smile:

-- Dodane 18.10.2009 (N) 19:52 --

Dałby mi ktoś rade pomóc?

-- Dodane 19.10.2009 (Pn) 14:33 --

Problem nadal jest nie rozwiązany, proszę o pomoc

-- Dodane 20.10.2009 (Wt) 14:46 --

;/


(Damianfrac98) #16

słuchajcie nierozumicie na czym problem polega.....a mianowicie to trzeba podpopiąć pod 3 tylnie wejścia w kompie i zmienić w sterownikach do karty dźwiękowej czyli sound max i tam wejść w konfiguracja i zmienić żeby te 3 złącza żeby ustawić wyjście audio bo te 3 drzeki to tak jeden jest ot głośnika centralnego drugi od dwuch przednich i tylnich :wink:

-- Dodane 20.11.2009 (Pt) 0:16 --