Problem z ustawieniem kolejności bootowania

Witam mam problem z płytą główną i funkcjami , płytę główną posiadam firmy GIGABYTE a model to: GA-M57SLI-S4 (rev. 1.0) Komputer w trakcie pracy potrafi mi się sam zrestartować a płyta już była na gwarancji w serwisie.Niestety mimo iż wielu znajomych stwierdziło że nie naprawiają tylko raczej nową dają serwis magicznym cudem ją naprawił, czekałem na naprawę ponad miesiąc , była to pierwsza naprawa płyta od prawie 2 lat gwarancja jest na 3 lata.Od tego czasu czasami komputer sam mi się restartuje bez przyczyny potrafi tak kilka razy z rzędu co parę minut się restartować , jest to wkurzające gdy się np.film montuje nie zapisze w programie do tego momentu co już się zrobiło a często tak jest że w połowie nagle restart a siedziałem przy produkcji np.3 lub 4 godzinki i nagle szlag wszystko trafił trzeba od początku wszystko montować.Może mi ktoś pomóc i wytłumaczyć co może być tego przyczyną ???Jeszcze jeden problem otóż po restarcie nie mogę ustawić aby mi płyta pierwsza bootowała jeśli chciałbym system świeży postawić.Gdy wejdę w funkcję BIOS po restarcie kompa klikając w przycisk na klawiaturze DELETE i wchodząc w funkcję już w BIOSIE typu Advanced BIOS Features mam tak w kolejności poustawiane:

Hard Disk Boot Priority [Press Enter]

First Boot Device [HP DVD Writer1] jest to nazwa nagrywarki rzecz jasna i obojętne czy dam na nią lub zaznaczę CD/DVD scenariusz jest non stop taki sam

Second Boot Device [Hard Disk]

Third Boot Device [Floppy]

Tylko mnie jedno gryzie dlaczego tak jest ustawione w BIOSIE a jak zaraz po restarcie kliknę w klawisz F12 jest to przycisk do Boot Menu tam niema ustawione także na nagrywarkę lub funkcję CD/DVD mimo iż w BIOSIE jest tak już ustawione tylko jest ustawione na +Hard Disk , zmnieniam na HP DVD Wrinter1 i oczywiście akceptuję Enter i komputer się sam po akceptacji restaruje.Niestety po wejściu i sprawdzeniu klawiszem rzecz jasna F12 dalej jest ten sam scenariusz , niestety nie zmieniła się funkcja na nagrywarkę dvd.To samo jest gdy dam nawet na CD/DVD też nie zmienia się funkcja po zaakceptowaniu Enterem dalej jest pierwsze ustawienie na +Hard Disk a przecież powinno być na DVD Writer1 lub CD/DVD w zależności co zaznaczę oczywiście.Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tak irytującego mnie problemu.

Jakie tam są dokladnie opcje po rozwinięciu tego menu [press enter]? Ustaw wszystko na “Disabled” oprócz “First boot device” i tam ustaw CD/DVD-ROM. Jesteś pewny, że płyta z systemem jest boot’owalna i nieuszkodzona?

Witam płyta na pewno nie jest uszkodzona ani źle nagrana bo na innym komputerze czy laptopie po restarcie odrazu bootuje , wyskakuje informacja naciśnij dowolny klawisz gdy to zrobię zaczyna ładować pliki z płyty czyli jest według mnie ok.