Problem z ustawieniem połączenia przez bluetooth

Witam. Mam laptopa HP z XP Professional, z wbudowanym bluetooth-em i bez problemu uzyskuje połaczenie swojej Noki 6300 w Nokia PC Suit własnie za pośrednictwem bluetooth. Chciałem to samo zrobić z PC-em. Kupiłem tani bluetooth na USB wraz z oprogramowaniem BlueSolei 2.6. Zarówno na sterownikach Microsoftu, pod XP Home jak i przez BlueSolei wykrywa mi bez problemu moją Nokię, urzadzenia daja się " zparować" ale problem pojawia sie przy uwierzytelnieniu bo przez moment pokazuje że łaczy a zaraz potem wyskakuje na telefonie komunikat ze połaczenie zerwane lub że było niemożliwe. Myślałem, że zakupiony USB bluetooth jest marnej jakosci lub uszkodzony, ale skoro komunikuje sie bez problemu, ustawiam hasło, potwierdza sparowanie a na końcu pokazuje, że jest problem z uwierzytelnieniem to chyba problem jest z ustawieniami. Może przyczyną jest XP Home który wymaga jakis dodatkowych ustawień ? Zaporę Windows i F-secura wyłaczyłem. Proszę o jakieś wskazówki bo w interneci nie znalazłem, zadnych skutecznych rozwiazań.

jaki laptek HP?

Dodane 10.08.2009 (Pn) 20:51

jaki laptek HP?

nx7010