Problem z ustawieniem prawidłowej rozdzielczości monitora

Witam wszystkich użytkowników forum.

Jestem posiadaczem monitora LG Flatron W2243s i karty graficznej Gygabite-a HD5850oc. Monitor z kablem D-Sub łącze go przez przejściówkę D-Sub/Dvi

Przez ostatnie pół roku wszystko ładnie działało aż do momentu kiedy kilka dni temu reinstalowałem system win 7 64bit. Od tego czasu nie mogę poprawnie ustawić rozdzielczości (1920x1080) na monitorze nie mam jej w opcjach.

Próbowałem rozwiązać problem instalując sterowniki monitora ze strony producenta. Oczywiście rozdziałki pojawiły się w oknie wyboru (rozdzielczości ekranu), ale ich wybranie kończy się czarnym ekranem lub pikselami.

Instalacja starszych sterowników w tym tych z płyty nie zmieniła niczego w sytuacji. Aczkolwiek po włączeniu Catalist Control Center i odznaczeniu opcji (EDID) mogę włączyć rozdzielczość 1920-1080 i działa to dopóki nie odpalę jakiegoś programu który samoistnie dostosowuje rozdzielczość pod siebie np(gry) lub nie zresetuje kompa. Po resecie poprawna rozdzielczość znika trzeba ją znów ustawić a uruchomienie gry, benchmarku powoduje zawsze czarny ekran albo piksele.

I bawię się już tak parę godzin reinstalując Windowsa przerzucając sterowniki w trybie awaryjnym.

Pytanie, czy komuś z was się to przytrafiło jak to rozwiązać.

Za wszelkie zainteresowanie tematem a zwłaszcza pomoc w rozwiązaniu problemu dziękuję wszystko stanie się lepsze niż :smiley: Perspektywa oddania grata na serwis :expressionless: