Problem z ustawieniem programów domyślnych


(Zielak3578) #1

Witam. W Windows 7 problem z przypisaniem określonego typu pliku do programu został rozwiązany poprzez instalacje programu DefaultProgramsEditor. Jednak w Windows 8 tym programem nie da się przypisać określonego typu pliku do programu. Problem polega na tym, że potrzebuje domyślnie móc uruchomić plik np. mp3 w programie AIMP2 a nie w WMP. Kiedy w ustawieniach AIMP2 wybieram aby program obsługiwane pliki przypisał dla siebie, w exploratorze pliki mp3 są nadal domyślnie przypisane do WMP. Może ktoś rozwiązał ten problem? W ustawieniach systemowych można zmienić domyślne skojarzenia (programy domyślne-->ustaw skojarzenia), jednak spróbujcie ręcznie zmieniać każdy typ, np plików dźwiękowch, a jest ich sporo :slight_smile: żeby uruchamiały się np w AIMP2. Mało teg,o potrzebuje jeszcze ustawić inne programy, chociażby Media Player Classic, temu też Windows 8 nie pozwala przypisać typów plików :confused: Nie pomaga nawet odłączenie WMP w opcji Włącz lub wyłącz funkcje systemu windows.


(Michal Widlak) #2

Na pliku np. *.mp3 kliknij Prawym myszy i wybierz Otwórz za pomocą a następnie wybierz program, którego chcesz używać do odtwarzania / otwierania danego typu plików.


(Zielak3578) #3

Dzieki za rade, myslalem o tym ale cytuje: “jednak spróbujcie ręcznie zmieniać każdy typ plików, np plików dźwiękowch, a jest ich sporo”.


(Michal Widlak) #4

Spróbuj uruchomić AIMP2 i Media Player Classic jako Administrator (prawy myszy na ikonie programu i z Menu Podręcznego wybierz) i dopiero w tak otwartym programie dokonaj zmian (przypisanie typów plików).


(Zielak3578) #5

Na to tez wpadlem, nie dziala. Nadal WMP ma przypisane domyslnie pliki A/V.


(M4TEVUS) #6

jeśli nie chcesz używać wmp, to możesz bez problemu go odinstalować, a potem powinno być już z górki:)

lub druga opcja, wchodzisz w standardowy panel sterowania, i tam klikasz w programy/programy domyślne/ustaw skojarzenia, i wybierz swoje rozszerzenie pliku i program w którym ma byc otwierany