Problem z ustawieniem RAM-u

(Szymszejdi) #1

Siema

Kupiłem dzisiaj nowy ramik, geil 2x1GB pc 4300, sprzedawca twerdzi że ma on timingi

CL 3

tRAS 8

tRP 3

tRCD 3

Natomiast mi CPU-Z i Everest pokazują coś takiego

OBRAZEK

Sprzedawca twierdzi że wszystko jest w porządku i muszę poprostu ustawić to w BIOSIE, problem w tym że nie wiem jak, nie widzę tam żadnych opcji które by mogły za to odpowiadać, zresztą to chyba bujda że ustawia się to w biosie?

Mam płytę Gigabyte GA-8I945PL-G

Proszę o pomoc w wyjasnieniu tej sprawy, ew. ustawieniu tego tak jak trzeba

(Reds91) #2

Dostęp do zaawansowanych funkcji CTRL + F1. Jezeli wyświetlą się dodatkowe opcje wtedy szukaj ustawień timingów. Ale na 266MHz przy timingach 3-3-9 pamięci mogą być niestabilne.

(Michal Kolatek) #3

Advanced Chipset Features tam będzie opcja do zmiany timingów, chyba 3 od góry.

(Szymszejdi) #4

Reds Te pamięci to DDR2, więc 266MHz x2 =533MHz

(Reds91) #5

Wiem, ale domyślne timingi dla tych pamięci na 266MHz to 4.0-4-4-12, więc masz dobrze ustawione.

(Szymszejdi) #6

Skoro te timingi są dobrze ustawione to znaczy że sprzedawca kłamał mówiąc że to są CL3 a nie CL4??

Zapomniałem dopisać że te pamięci to wersja Ultra

http://www.geil.pl/modules.php?name=ddr_2_ultra

to są właśnie te

Złączono Posta : 06.10.2006 (Pią) 20:08

Znalazłem te opcje w Biosie, ale nie wiem którą jak mam ustawić :frowning:

OBRAZEK

Błagam, POMOCY, zupełnie się na tym nie znam

(Reds91) #7

Ustaw pamięci na 200MHz(400MHz) i ustaw timingi Cas Latency Time 3.0 DRAM RAS# to CAS# Delay 3 DRAM RAS# Precharge 3 Activate to Precharge 9

(Szymszejdi) #8

Reds Zrobiłem tak jak radziłes ale CPU-Z i Everest nadal pokazują te same wartości

(system) #9

Wcale nie musial klamac moje gskill maja inne tymingi zapisane a inne gwarantowane.Najlepiej podaj oznaczenia tych pamieci.

(Szymszejdi) #10

ChrisG A gdzie znaleźć te oznaczenia?