Problem z ustawieniem uprawnień dla katalogu

(pawel2208) #1

Mam pewien problem z ustawieniem uprawnienień dla "uzytkownika standardowego".

Posiadam system operacyjny Windows 7 z 3 partycjami dyskowymi.

W systemie są utworzone 2 konta uzytkowników standardowych i moje konto z uprawnieniami administratora.

Chcę, aby uzytkownik standardowy nie miał możliwości oglądania dysku np "D",

ale miał mozliwość oglądania tylko katalogu z muzyką znajdującego się na tym dysku.

W ustawieniach partycji D, w zakładce "Zabezpieczenia" dla danego uzytkownika ustawiłem uprawnienia: Odmów - pełna kontrola.

W katalogu z muzyką natomiast: zezwól: odczyt, wyświetlanie zawartości folderu oraz odczyt i wykonanie.

Wszystko niby jest ok, uzytkownik nie ma dostępu do pełnej zawartości partycji, ale ma dostęp do katalogu z muzyką.

Oto chodziło, ale pojawia się problem. Chcę, aby uzytkownik mógł np skopiować dany utwór na swój profil itp. ale pojawia sie komunikat: "Odmowa dostępu".

Kombinowałem troche z tymi uprawnieniami, ale nadal nie ma możliwości skopiowania pliku.

PS:

Nie chcę instalować dodatkowego oprogramowania.

(Andrzejswit) #2

Próbowałeś zezwolić wszystko [chodzi o folder z muzyką] użytkownikowi a potem stopniowo wyłączać ustawienia?

Coś mi się zdaje że dla katalogu z muzyką musisz również dać zapis. Chyba Windows chce sobie utworzyć jakiś tymczasowy pliczek.

(pawel2208) #3

Dziwna sprawa. Nawet gdy ustawię dla użytkownika uprawnienia do pełnej kontroli dla katalogu z Muzyką np na partycji D (D:\Muzyka)

to i tak nie ma mozliwości utworzenia kopii pliku do momentu aż ustawię uprawnienia do odczytu dla całej partycji.

(Qwerty01) #4

Skoro nie ma uprawnień do dysku to jak może mieć dostęp do katalogu? Musisz wszystko odkręcić i zablokować inne foldery.

(Agatonster) #5

pawel2208 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.