Problem z ustawieniem uprawnień dla katalogu

Mam pewien problem z ustawieniem uprawnienień dla “uzytkownika standardowego”.

Posiadam system operacyjny Windows 7 z 3 partycjami dyskowymi.

W systemie są utworzone 2 konta uzytkowników standardowych i moje konto z uprawnieniami administratora.

Chcę, aby uzytkownik standardowy nie miał możliwości oglądania dysku np “D”,

ale miał mozliwość oglądania tylko katalogu z muzyką znajdującego się na tym dysku.

W ustawieniach partycji D, w zakładce “Zabezpieczenia” dla danego uzytkownika ustawiłem uprawnienia: Odmów - pełna kontrola.

W katalogu z muzyką natomiast: zezwól: odczyt, wyświetlanie zawartości folderu oraz odczyt i wykonanie.

Wszystko niby jest ok, uzytkownik nie ma dostępu do pełnej zawartości partycji, ale ma dostęp do katalogu z muzyką.

Oto chodziło, ale pojawia się problem. Chcę, aby uzytkownik mógł np skopiować dany utwór na swój profil itp. ale pojawia sie komunikat: “Odmowa dostępu”.

Kombinowałem troche z tymi uprawnieniami, ale nadal nie ma możliwości skopiowania pliku.

PS:

Nie chcę instalować dodatkowego oprogramowania.

Próbowałeś zezwolić wszystko [chodzi o folder z muzyką] użytkownikowi a potem stopniowo wyłączać ustawienia?

Coś mi się zdaje że dla katalogu z muzyką musisz również dać zapis. Chyba Windows chce sobie utworzyć jakiś tymczasowy pliczek.

Dziwna sprawa. Nawet gdy ustawię dla użytkownika uprawnienia do pełnej kontroli dla katalogu z Muzyką np na partycji D (D:\Muzyka)

to i tak nie ma mozliwości utworzenia kopii pliku do momentu aż ustawię uprawnienia do odczytu dla całej partycji.

Skoro nie ma uprawnień do dysku to jak może mieć dostęp do katalogu? Musisz wszystko odkręcić i zablokować inne foldery.

pawel2208 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.