Problem z usunięciem dźwięku z Video + dodaanie napisów

Witam!

Mam przygotowany materiał video, przerobić następująco:

  1. Potrzebuję usunąć dźwięk z filmu i tutaj jest problem. Pobrałem program VirtualDub … usuwając dźwięk poprzez Audio - No Audio i zapisując nowy film przy jego odtwarzaniu jego prędkość zwrasta i to bardzo. Z 1,4 minuty odtwarza się 30 sekund. Czy coś robię nie tak ? Czy może trzeba gdzieś coś zaznaczyć ?

  2. Musze dodać swoją muzykę, lecz tutaj myślę, że nie będzie problemów iż widzę, że w tym programie jest funkcja “Audio from other file”

  3. Chcę umieścić napisy, że np od 30sekundy do 35sekundy wyświetla się napis “Teraz słonce świeci mocnym promieniem” (przykład) . Niestety nie mam pojęcia jak to uzyskać. Czy ma ktoś jakiś poradnik. Szukałem dużo w google, ludzie polecają program SubEdit, jednak jakoś się w nim nie orientuje.

  4. Chciałbym dodać napisy na początku oraz na końcu, tutaj myślę, że program Windows Movie Maker sobie poradzi.

Czy ktoś ma jakąś poradę co do 1 i 3 punktu ?

Należę do ludzi, którzy zaglądają na google, popatrzyłem poczytałem lecz wychodzi problem. Potrzebuję to przerobić na jutro rano dlatego postanowiłem zwrócić się o radę. Aha może, jest jakaś zależność co do chronologicznych wykonywań tych czynności?

W jakim formacie jest film :?:

Porady dla plików *.avi

Ad 1.

:arrow: klik

:arrow: klik

:arrow: klik

Ad 2.

:arrow: klik

:arrow: klik

przy braku synchronizacji audio i video

:arrow: Synchronizacja dźwieku i obrazu

:arrow: Przesunięcie dźwięku w filmie i jego korekcja

Ad 3. - musisz tylko stworzyć sobie plik textowy z napisami

:arrow: klik - łączy się z rekompresją materiału

co do tworzenia, edycji napisów, etc.

:arrow: zerknij tutaj

Format zmieniony z 3gpp na AVI poprzez program Miksoft Mobile 3Gp converter

dalej problem z tym dźwiękiem porady totalnie nie pomogły. Pierwszy program AVI-MUX nie przyjmował mojego pliku, wyskakiwał komunikat " Nicht genugend Speicher"

W tym VideoDubMod albo plik sam video jest nie do odtworzenia, albo słychać tylko mój dodany dźwięk. Nie sądziłem, że jest to tak trudne. Najgorzej z tym dźwiękiem, z napisami pewno łatwiej.

Skorzystaj z innego oprogramowania.

Plik AVI utworzone przez Miksoft Mobile 3Gp converter są kompletnie ‘zakręcone’.

Jeśli masz zainstalowany QuickTime lub QuickTime Alternative…

W VirtualDub 1.8.8 skorzystaj z QuickTime input plugin lub VirtualDub Plugins Pack.

Ponieważ przy otwieraniu pliku nie ma rozszerzenia .3gp…

  • zmień Pliki typu na All types,

  • wybierz plik .3gp (ale go jeszcze nie otwieraj),

  • zmień Pliki typu na Quicktime Video Files,

  • teraz kliknij na Otwórz.

Audio i wideo w VirtualDub będzie nieskompresowane.

Oczywiście konwersję (3GP>AVI) można wykonać też innym oprogramowaniem (np. SUPER).

Jednak w przypadku VirtualDub (i skorzystania z odpowiedniego pluginu) możesz od razu dodać nowe audio i napisy (filtr Subtitler lub TextSub).

Napisy warto wcześniej przygotować w formacie SSA lub ASS, korzystając np. z Aegisub (możliwe jest między innymi ustalenie pozycji napisów na ekranie).

Wielkie dzięki, mam już avi, swój własny dźwięk… teraz tylko męczę się z napisami.