Problem z usunięciem firewaal-a

Mam kłopot z usunięciem firewaal-a . Po odinstalowaniu mks_vir 2006 pozostała ściana ogniowa której nie ma jak usunąć , chcę zainstalować pakiet innej firmy pewnie będzie to spowalniać pracę . Nie mogę też otworzyć folderu " Zapora systemu Windows " po próbie wejścia wyświetla się komunikat : " Z powodu niezidetyfikowanego problemu system Windows nie może wyświetlić ustawień zapory systemu Windows " :? … dodam , że usunąłem z komputera wszystko co zawirało"mks_vir" .

Mój komp . Athlon XP 2500/3200, Abit NF7-S ,Samsung 80 GB , 512 RAM Kingmax , LD DVD RW , fortron 350 Wat , system Windows XP service pack 2

napraw system plytą instalacyjną XP

Warto w końcu zdawać sobie sprawę z tego, że standardowe deinstalatory odinstalowują tylko to na co zgadza się twórca danego programu. Jeżeli chcemy aby program był całkowicie odinstalowany to musimy go właściwie instalować(takie czasy, niestety) czyli przy pomocy specjalistycznego oprogramowania. Przykladem takiego programu jest" Total uninstaller". Posługiwanie się takim programem polega na tym, że instalowanie jakiegoś nowego programu dokonujemy właśnie z programu “Total uninstaller”. Program śledzi wszystkie operacje dokonywane przez program instalacyjny i przy odinstalowaniu usuwa wszstkie wpisy, a nie tylko te na które łaskawie zgadza się twórca programu. (programy deinstalacyjne nie śledzące samego procesu instalacji nie są warte funta kłaków, jak to się mówi.) Oczywiście to nie “koniec wojny”. Programy mogą przecież dodawać różne wpisy gdy o instalacji dawno zapomnieliśmy ale to już inna bajka.

Z moich doświadczeń wynika,. że jednym z gorszych do deinstalacji tradycyjnymi metodami programów jest np. “Quick Time”. Po jego deinstalacji pozostają setki wpisów w rejestrze i nie tylko. Po prostu twórcy programu mają nadzieję, że jeśzcze wrócisz do niego.

Ostatno można zaobserwować, że coraz więcej programów nie można całkowicie odinstalowąć tradycyjnymi metodami(dodaj, usuń programy)