Problem z usunieciem instalatora


(Gs45) #1

Ostatnio włozyłem płytkę Windowsa XP i zaczałem go instałować (dodam, ze windowsa xp juz miałem na kompie) instalacji oczywiscie nie dokonczyłem, ale przy rozruchu komputera wyswietla mi sie "Windows XP Home Edition" a pod spodem "Instalator systemu WIndows" jak to wyrzucic?


(Qarlos) #2

A wyciągnąłeś CD?


(Gs45) #3

Tak, cd nie ma w napedzie.

Na tym samym dysk, a formata nie bede robil [-X


(Qarlos) #4

To może format partycji, gdzie instalowałeś Win'a?


(rafi84tek) #5

Witam,

to, że masz dwie opcje do wyboru, znaczy że WinXP już ulokował część swych plików instalacyjnych na dysku. Nie wiem jak można je usunąć, ale wiem co trzeba zrobić, aby menu wyboru systemu się nie pojawiało.

Panel sterowania -> System -> zakładka Zaawansowane -> w "Uruchamianie i odzyskiwanie" klik na Ustawienia

Pojawi się okno z napisem "Domyślny system operacyjny". Jako domyślny powinien być ustawiony WinXP. Wpis odnoszący się do instalatora możesz usunąć klikając Edytuj. W moim przypadku plik boot wygląda następująco:

Zalecam rozwagę przy edycji, gdyż w razie błędu trzeba będzie instalować system od nowa (no może opcjonalnie wybrać opcję Napraw).

Pozdrawiam,

Rafał


(Qarlos) #6

Jeżeli to Ci się pojawia przy wyborach systemu , to opcji z formatowaniem nie polecam. Faktycznie jedynym wyjściem jest rozwiązanie podane przez przedmówce.

Sorry, myślałem, że ten komunikat jest równoznaczy z uruchomieniem się instalatora Win'a i nie wiedziałem, że masz drugi system. Zanim zaczniesz grzebać w boot.ini propnuję zajrzeć tutaj:

http://forum.centrumxp.pl/Default.aspx?g=posts&t=108297

Pozdrawiam