Problem z usunięciem Katalogu w Viscie

Witam

Sypnął mi sie system Vista. Zainstalowalem drugi na druga partycje w celu przekopiowania waznych plikow. Po kolejnym uruchomieniu komputera pierwszy system zaczął działać (złośliwość rzeczy martwych). Teraz chciałem usunąc z dysku ten drugi system. Ale nie moge wyskakuje mi komunikat: Musisz mieć uprawnienia do wykonania tej operacji

Czy ktoś może pomóc?

P.s. Tylko nie chce porad typu Zainstaluj xp, albo format

Pozdrawiam

Spróbuj PPM na mój komputer i z poziomu zarządzania usuń partycję, na której zainstalowałeś ten drugi system. potem załóż partycję od nowa i format tej partycji. W ten sposób ocalisz system na partycji c.

Nadaj sobie uprawnienia :!:

usuniecie partycji odpada , a jak sobie nadac uprawnienia bo jak probuje to mi nie pozwala

a co wpisac w cmd zeby mi kasowal foldery z podfolderami i plikami?

Po pierwsze PRZEJĘCIE PRAW:

Dany folder -> PPM -> Właściwości -> Zabezpieczenia -> Zaawansowane -> Właściciel -> Edytuj -> wybierz Administratorzy - OK do samego końca;

Po drugie ZMIANA UPRAWNIEŃ:

Dany folder -> PPM -> Właściwości -> Zabezpieczenia -> Edytuj -> Wybierz Administratorzy w polach wyboru PRAW DOSTĘPU wybierz PEŁNA KONTROLA i OK do samego końca

Powinno się już dać skasować.

START -> Uruchom (lub Logo Windows + R) -> CMD -> RD /S /Q X:\yyy

Pozdrawiam

dzieki wielkie

przejecie praw i zmiana uprawnien nie pomogla ale uruchomilem z plyty cmd i usunał

Tylko mam jeszcze jedna prosbe jak zrobić żeby przy ładowaniu systemu nie pokazywał ktory system chce załadować tylko od razu ładował ten odpowiedni

pzdr

Czy chcesz mieć 2 systemy operacyjne? I czy Vista ma być tym domyślnym?

Pozdrawiam

nie mialem 2 visty jak pisalem wyzej ale jedna usunalem katalog ale przy uruchamianiu systemu wyskakuje mi ktora wiste chce uruchomic a chcialbym zeby od razu uruchamial ta dobra bo tej drugiej nie ma:)

pzdr