Problem z usunięciem MKS_VIR

(Buler) #1

Komunikat:

Błąd usuwania pliku lub folderu

Nie mozna usunąć MkSShell.dll: Odmowa dostępu.

Sprawdź, czy dysk nie jest zapełniony lub chroniony przed zapisem

oraz, czy plik nie jest aktualnie używany.

Co można z tym zrobić?

(Pcz 07) #2

Może zresetuj komputer, uruchom ponownie i spróbuj jeszcze raz. Powiedz czy pomogło. Lub ewentualnie spróbuj jakimś programem do usuwania pozostałości po odinstalowaniu.

(Buler) #3

Po ponownym uruchomieniu - bez zmian.

Jakimś... A najlepiej jakim?

(Pcz 07) #4

Może tym:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +1.3.0.195

(Sebos99) #5

Ty masz problem w odinstalowaniem całego programu czy usunięciem jednego pliku? Jeśli chodzi o plik to przede wszystkim spróbuj go usunąć w trybie awaryjnym, jak nie pomoże użyj Unlockera.

(Buler) #6

Na początku nie można było usunąć programu w ten sposób: Panel sterowania -> Dodaj lub usuń programy. Wyświetlał się jakiś komunikat, którego w tym momencie nie mogę przytoczyć, bo po prostu nie pamiętam.

Teraz w folderze MKS_VIR pozostał "bin", a w nim trzy pliki:

MksFwallWeb.dll

MksLsp.dll

MkSShell.dll

Użyłem programu Unlocker- i wciąż to samo.

(arapo) #7

Popełniłeś jeden,ale istotny błąd .Przed deisnstalacją każdego antywira należy wyłączyć jego funkcje zabezpieczające system.Teraz powinieneś ponownie go zainstalować później dezaktywować i DOPIERO odinstalować. Po odinstalowaniu przeczyścić cały system CCleaner.

Takie są zasady gdyż każdy taki program mocno integruje się z systemem i ręcznie nie powinno się usuwać poszczególnych kluczy rejestru BO MOŻNA sobie narobić bigosu

(Buler) #8

No to chyba już narobiłem sobie tego bigosu, bo zainstalować ponownie wyż.wym. nie mogę. Wyświetla się taki komunikat:

Źródło instalacji dla tego produktu nie jest dostępne.

Sprawdź czy źródło istnieje i czy możesz uzyskać do niego dostęp.

(grand) #9

A próbowałeś usunąć pliki w trybie awaryjnym :?:

(Buler) #10

Nie... A jak tego dokonać?

(Sebos99) #11

Podczas startu komputera klikasz F8, pojawia się menu i wybierasz tryb awaryjny.

(Buler) #12

Uruchomiam kompa, czarne tło i opcje, które można wybrać:

Safe Mode

Safe Mode with Networking

Safe Mode with Command Prompt

Enable Boot Logging

Enable VGA Mde

itd.

Hm...

(CzajAn) #13

wybierz "safe mode" (po angielsku "tryb awaryjny")

(grand) #14

Lub ewentualnie:

Start ---> Uruchom ---> wpisujesz msconfig ---> OK

Ogólne ---> zaznaczas Uruchamianie diagnostyczne ---> Zastosuj ---> OK i restart systemu.

Powinien uruchomić się w trybie awaryjnym :stuck_out_tongue:

Po usunięciu plików (jeżeli Ci się uda) powtórz kroki ponownie ustawiając oczywiście na Uruchamianie normalne.

(Buler) #15

Poza tym, że komp to dla mnie tajemnica - to jeszcze angielskiego nie znam... ; ]

Grand, zrobiłem tak jak napisałeś. Nie udało się usunąć.

Powróciłem już do Uruchamiania normalnego.