Problem z usunięciem Shopper pro


(Airtom23) #1

Witam !

Jak w temacie. Problem jest tego rodzaju. Zainstalowałem CCleaner do usunięcia badziewia z kompa. Niby wszystko ok ale folder Shopper pro dalej wisi w folderze Program files (x86) i nie chce się dać usunąć. Wyskakuje ,że jest "używany przez inny program". W Mozilli jak wtyczka wyłączony, w CCcleaner nie można usunąć plików i folderów z Program files. Niby usuwa a one dalej tam są....pomocy :slight_smile:


(Bogdan_G) #2

Żeby brać się za usuwanie, trzeba takie coś znaleźć i wyłączyć w autostarcie. Znajdziesz autostart w ccleanerze. Trzeba też uruchomić menadżer zadań i dojść do procesu shopper i go wyłączyć. Czasami trzeba wejść w usługi, Wlaściwości usługi i zatrzymać proces, oraz ustawić tryb uruchamiania na wyłączony.

Dopiero wtedy można usuwać pliki i foldery.

Wchodzisz w opcje folderów, widok i odznaczasz ukrywanie chronionych plików i folderów, odznaczasz ukrywanie rozszerzeń, i zaznaczasz pokazywanie ukrytych plików i folderów. Zastosuj i OK.

Używasz wyszukiwarki, wpisujesz shopper i usuwasz wszystko, co znajdzie.

Pobierasz regseeker portable, ustawiasz polski i w wyszukaj w rejestrze wpisujesz shopper. Na dole będzie opcja zaznacz wszystko i akcja - usuń zaznaczone. Ten bezpieczny program jest ustawiony na robienie backupu tego, co usunie hurtowo, żeby ręcznie nie grzebać w rejestrze i przy pomyłce, żeby przywrócić to, co się usuwa.


(Airtom23) #3

Zrobiłem wszystko po kolei tylko pojawił się problem. W menedzerze zadan nie ma shopper jako procesu ani usługi…w Cccleaner odznaczyłem uruchamianie ale to nic nie dało bo przy usuwanie znowu wyskakuje, że jest uruchomiony w innym programie :confused:


(Bogdan_G) #4

W Firefoxie wejdź w opcje pomoc i w informacje dla pomocy technicznej. W rozszerzeniach skopiuj do notatnika nazwę ID. Potem zamknij firefoxa.

W tym konkretnym przypadku, to wejdź w menadżer zadań i zamknij wszystkie procesy przeglądarek działające w tle.

I tak, jak wyżej, tylko że wyszukujesz raz po nazwie shopper, i usuwasz, drugi raz po jego nazwie ID i usuwasz. W regseekerze tak samo będziesz szukał w rejestrze po nazwie shopper i usuwał, potem po nazwie ID.


(Airtom23) #5

Udało się ! dzięki wielkie Bogdan_G :slight_smile: Okazało się, że proces od shopper pro krył się jeszcze pod nazwą shell…co to za chore badziewie jest w sieci rozsiane :-/


(Bogdan_G) #6

To brutalny biznes. Po to są szkodniki, aby reklamować nachalnie, przerzucać na reklamy i żeby się nie było łatwo pozbyć. To robią informatycy w służbie zła.

Cieszę się, że o jednego szkodnika mniej. Trzeba sobie radzić. Po to są tematy tutaj na forum, żeby otrzymać pomoc teraz i w przyszłości. Ktoś znajdzie rozwiązanie.

 

Tak na marginesie - Każdy szkodnik braciszka ma. Znalazłeś jednego, a może znajdziesz jeszcze dwa.

Pobierz adwcleaner i daj mu na szukaj. Zobaczysz, co jeszcze masz. W razie czego, daj na usuń, a jakby było mnogo tego “badziewia” to czytasz przypięte tematy w dziale bezpieczeństwa i dajesz na forum linki do logów wykonanych programem FRST(log FRST i log Addition.

http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html