Problem z usunięciem szpiega w Spybot Search & Destroy

Czy ktoś wie co to za szpieg wykryty w Spybot Search & Destroy .

Spybot Search & Destroy usuwa go ale po jakimś czasie powraca. Wklejam również logi do sprawdzenia.

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Przeczyść rejestr (polecam do tego jv16 PowerTools), zrób defragmentację, oraz przejrzyj: Optymalizacja XP

Wejdź: Start -> uruchom -> msconfig i w zakładce uruchamianie odznacz (według Ciebie) niepotrzebne przy autostarcie programy :slight_smile:

Po zabiegach nowe logi :slight_smile:

Po zabiegach w Spybot Search & Destroy nadal szpieg istnieje

wklejam nowe logi

Logi są ok.

Wejdź do panelu sterowania i sprawdź czy możesz włączyć usługi w centrum zabezpieczeń.

W centrum zabezpieczeń ochronę przed wirusami i zaporę mam włączoną. W zaporze mam kilka wyjątków jeśli chodzi o programy i usługi. Czy jest jakaś usługa którą powinienem z wyjątków odhaczyć?

Według tego, co wkleiłeś wyżej:

W zaporze systemowej masz autoryzowany C:\WINDOWS\explorer.exe.

Proponuję zrobić tak. Zainstaluj jakiegoś firewalla, a zaporę systemową (wraz z Centrum Zabezpieczeń) wyłącz :slight_smile:

Faktycznie w zaporze systemowej nie wiem w jaki sposób i kiedy pojawił się wyjątek C:\WINDOWS\explorer.exe. Odhaczyłem go i problem zniknął. Dzięki!

Złączono Posta : 07.12.2006 (Czw) 16:02

Już wiem kiedy pojawia się ten szpieg.Jeśli wchodzę na lokalny intranet i chciałbym przeglądać lub ściągać pliki z ftp mojego dostawcy internetu to pokazuje się mnie komunikat czy odblokować “Eksplorator Windows” i wtedy pojawia się w Spybot Search & Destroy komunikat o szpiegu.

Proponuję Ci zainstalować normalnego firewalla, a tego systemowego wyłączyć (wraz z Centrum Zabezpieczeń) :slight_smile: