Problem z usuwaniem plików (Eraser itp.)

(Tajniaktajniacki) #1

Witam

Miałem w Koszu (Windows 7) sporą liczbę plików, które postanowiłem w końcu wyczyścić przy użyciu porgramu Eraser. Tuż po rozpoczęciu działania przez Erasera zrobiłem jednak pewną, jak się okazało głupią, rzecz: anulowałem zadanie. Eraser skończył pracę z komunikatem "Task cancelled", ale Kosz jak się okazało jest pusty. Plików które chciałem wyczyścić już w nim nie ma. Problem w tym że nie ma też... miejsca na dysku, które powinno się zwolnić wraz z ich usunięciem, a było to dobre kilka GB. Plików nie ma, nie mogę ich usunąć, miejsce na dysku nadal zajmują. Co można z tym zrobić? Gdzie w ogóle są te pliki i jak je usunąć?

I tu mam drugi problem. Szukając rozwiązania problemu sięgnąłem po programy typu File Recovery. Pomijając fakt, że w niczym mi to nie pomogło, to odkryłem coś jeszcze. Mam całe tam mnóstwo śmieci usuwanych normalnie przez polecenie "Opróżnij kosz". I tak się zastanawiam, jak by można te pliki usunąć na dobre, tzn. tak jakby usuwało się je Eraserem? Próbowałem File Shreddera, ale File Recovery nadal te śmieci widzi...

(Frankfurterium) #2

Nie wystarczy zwykły CHKDSK + defragmentacja?

(Dvdgttgtt) #3

Co Ci Radzić

1.Możesz Oczyścić Cały Folder Temp czyli klikasz menu start--dajesz uruchom jak nie masz tego to na pasku zadań kliknij Prawym Klawiszem Myszki Właściwości i Zakładka Menu Start Tam Znajdź Dostosuj I Będąc Tam (Dostosowywanie Menu Start) Znajdź Polecenie Uruchom zaznacz to i Zastosuj.Czyli Tak W Poleceniu Uruchom Wpisz %appdata% I Wejdzie Ci Wtedy W Roaming Dlatego Też Popatrz Na Górę I Zobaczysz Napisz

AppData Kliknij Obok Tego Napisu Strzałkę I Rozwiną Ci Się Podfoldery Wybierz Local znajdź Tam Folder TEMP I Usuń Go

2.Zalecam Przeskanować Nie Żadnymi Tam Rupieciami Tylko Programem Advanced SystemCare Free 5 http://www.dobreprogramy.pl/Advanced-Sy ... 12911.html Lub Jak Wolisz Coś Lżejszego to Glary Utilities 2.40 http://www.dobreprogramy.pl/Glary-Utili ... 13276.html

(Zeus__) #4

Mam jeszcze jedną propozycję wyrzuć jeszcze jakiś plik do kosza po czym go opróżnij, problem powinien się rozwiązać :o

(Gryf00n) #5

Space Sniffer pomoże w lokalizacji plików

lub użyj CCleaner z opcją ostrzegam trochę to potrwa :slight_smile: